TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Moc w SiennejGóry przyciągają nie tylko amatorów pieszych wycieczek, ale również mistrzów kierownicy. Od 22 do 24 sierpnia w Siennej koło Stronia na starcie 11 i 12 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski stanie czołówka specjalistów od jazdypo zakrętach na pełnym gwizdku.


Od lat droga z Siennej na Przełęcz Puchaczówka na trzy dni w roku zamienia się w arenę zmagań najszybszych kierowców w Polsce, którzy rywalizują w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Tym razem 600-konne potwory zawitają tam w dniach 22-24 sierpnia w ramach 11 i 12 rundy tegorocznego cyklu mistrzostw. Asfaltowa trasa w Siennej nie należy do łatwych. Kierowcy będą musieli w jak najkrótszym czasie przejechać dystans 2770 m, pokonując po drodze 10 prawych i 12 lewych zakrętów. Średnie nachylenie podjazdu wynosi 7,3%, a różnica wzniesień 200,92 m. Trasę zawodnicy będą musieli pokonać dwa razy podczas jednej rundy, a suma czasów obu przejazdów zadecyduje, kto zwycięży (najlepsi wykręcą czas poniżej 3 minut i 10 sekund). Oprócz maszyn generujących potężną moc, takich jak Mitsubishi Lancer czy Subaru Impreza, z trasą zmierzą się również pojazdy historyczne, wśród których nie zabraknie legend PRLu. Szczegółowe informacje i harmonogram na www.wyscigigorskie.pl i www.azk.com.pl.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej