TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Sezon na wystawyW kwietniu Kłodzko zaprasza na cztery interesujące i barwne wystawy – w rolach głównych: malarstwo, ceramika, fotografia oraz intarsja.


Trzy ekspozycje zostaną zaprezentowane w Muzeum Ziemi Kłodzkiej (ul. Łukasiewicza 4). Pierwsza z nich to Zauroczenie drewnem - intarsja medytacyjna i abstrakcyjna autorstwa Jana Maříka. Artysta pochodzi z Czech, a swoje pierwsze próby z intarsją podjął 34 lata temu. Przy pomocy skalpela tworzył m.in. obrazy, herby miast, logotypy firm. Zajmował się też zdobieniem mebli, okładzinami ściennymi, wykonywał stropy kasetonowe i intarsjowane podłogi. W 2002 roku rozpoczął próby z intarsją jako wolną kompozycją – i te właśnie prace zostaną zaprezentowane w kłodzkim muzeum. Druga wystawa, pt. Hrabstwo Kłodzkie na fotografii, to zbiór zdjęć autorstwa popularnego na Ziemi Kłodzkiej Tomasza Gmerka oraz doświadczonego czeskiego artysty Lubomíra Imlaufa. Ekspozycja prezentuje magiczną stronę naszego regionu. W rolach gółwnych wystąpią wspaniałe zabytki i niezwykłe krajobrazy. Trzecia z ekspozycji, pt. Biel i Czerń, Czerń i Biel (wernisaż 12.04 o godz. 16.00) to dzieła Małgorzaty Dyrdy-Kujawskiej oraz Urszuli Wilk.Urszula Wilk jest absolwentką wrocławskiej ASP, która w kłodzkim muzeum zaprezentuje dwa cykle malarskie: Mój prywatny obszar chronionego krajobrazu wykonany w technice wodnej na papierze oraz cykl olejny na płótnach Linie - niezależne byty malarskie. Malarka była m.in. dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, a w 2012 r. rezydentką Shangyuan Art Museum w Chinach. Małgorzata Dyrda-Kujawska to również absolwentka wrocławskiej ASP, która w Kłodzku zaprezentuje prace wykonane w technice ceramiki. Dzieła artystki znajdują się m.in. w Ariana Museum Geneve (Szwajcaria), Muzeum Archeologicznym w Krakowie, Art. Museum Castelli (Włochy), Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Keramion Frechen (Niemcy), Grimmerhus Museum, Middelfart (Dania). Czwarta z kwietniowych wystaw odbędzie się w galerii pARTer (pl. Jagiełły 1). W piątek (10.04) o godz. 17.00 organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy prac malarskich Anny Wach Po drugiej stronie lustra (zdj.). Malarstwo artystki rozwija się dwutorowo. Starsze prace zrodziły się z fascynacji pięknem natury. Drugi tor, malarstwo symboliczne, nacechowane jest nutą romantyzmu i estetyzmu. Od 2012 r. Anna Wach jest członkinią Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej