TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Bez wyjściaW piątek, 12 kwietnia Kłodzko zaprasza na wieczór pełen humoru. Komedia Ściana w reżyserii wybitnego aktora i reżysera Artura Barcisia to pozycja obowiązkowa na dobry początek udanego weekendu.


Spektakl Ściana powstał na podstawie znakomitego tekstu Sébastiena Thiéryego. To przewrotna, pełna absurdu komedia z przesłaniem. Z pozoru zwyczajny dialog klienta z pracownikiem banku, staje się rozmową o kondycji współczesnego człowieka – dotyka uniwersalnych wartości takich jak wolność, godność czy globalizacja. Główny bohater - Jacek, agent nieruchomości - chce wypłacić pieniądze w banku i dowiaduje się, że w związku z zakupieniem tegoż przez hinduską firmę podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu. I tu zaczynają się schody – Jacek zostaje uwięziony i uznany za przestępcę, gdyż za dużo zarabia, a to w Indiach przestępstwo karalne. Bohater uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji. Piątkowy spektakl ma luźne nawiązania do książki pt. Proces (F. Kafka) oraz filmu Truman Show – przedstawia absurdalną sytuację bez wyjścia. Na szczęście jest tak skonstruowany, że bawi publiczność do rozpuku.
Jego wielkim atutem jest ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona.
Reżyserii przedstawienia podjął się znakomity Artur Barciś, laureat m.in. prestiżowej nagrody Złota Maska 2018 za spektakl pt. Jabłko (opowieść o ludzkiej naturze i o tym co w życiu jest najważniejsze).
Kłodzki spektakl rozpocznie się o godz. 19.00 w sali widowiskowej KOK (pl. Jagiełły 1). Bilety w cenie 60 zł (parter) i 50 zł (balkon) do nabycia w Galerii pARTer.


Artur Barciś
Absolwent wydziału aktorskiego łódzkiej PWSFTviT. Na ekranie zadebiutował w 1978 r. niewielką rólką w obrazie pt. Do krwi ostatniej. Aktor największą popularność zyskał w latach 80., wtedy też zagrał swoje najważniejsze role. Od lat współpracuje z teatrami stołecznymi. Występował w Teatrze Na Targówku (1979-1981), Teatrze Narodowym (1982-1984) oraz w Teatrze Ateneum (od 1984 r.). Artur Barciś to aktor wszechstronny. Tworzy doskonałe kreacje w dramatach, ale sprawdza się również w komediach, czego dowodem jest jego rola w popularnym serialu Miodowe lata.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej