TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Aktorski kurortDrugiego lutego (sobota) na deskach polanickiego Teatru Zdrojowego wystąpią: Andrzej Grabowski, Jan Peszek oraz Mikołaj Grabowski w spektaklu pt. Scenariusz dla trzech aktorów.


Spektakl Scenariusz dla trzech aktorów, oparty został na tekście Bogusława Schaeffera w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Na scenie zobaczymy trzy wielkie gwiazdy: Andrzeja Grabowskiego, Jana Peszka oraz Mikołaja Grabowskiego. Widowisko wypełnione jest improwizacjami znakomitych ludzi teatru, którzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu. Mistrzowskie trio, zdradzając nieco ze swej prywatności, przeniesie widzów w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej próby, „teatru w teatrze”, na pograniczu absurdu i rzeczywistości.
Od premiery Scenariusza dla trzech aktorów w reżyserii Mikołaja Grabowskiego na deskach krakowskiego teatru Scena STU minęło 30 lat. Z tej okazji zorganizowano jubileuszową trasę spektaklu, która zawita także do Polanicy (2.02 o godz. 19.00). Wstęp 60 zł, a w dniu spektaklu 70 zł.
Pozostając w aktorskich klimatach Polanica zaprasza na weekend z kinem (11-13.02) w ramach Zimy Filmowej w Hrabstwie Kłodzkim. Codziennie o godz. 19.00 odbywać się będą seanse filmowe poprzedzone prelekcjami i konkursami. Wstęp wolny, a szczegóły na www.teatr.polanica.pl


Wystąpią:


Andrzej Grabowski – aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Na dużym ekranie zadebiutował w filmie Odejścia, powroty. Znany jest przede wszystkim z seriali Boża podszewka oraz Świat według Kiepskich.


Mikołaj Grabowski – reżyser teatralny, aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, profesor sztuk teatralnych. Wyreżyserował wiele nagradzanych spektakli, m.in. Trans-Atlantyk W. Gombrowicza. Zagrał w takich filmach jak m.in. Kariera Nikosia Dyzmy czy Karol. Człowiek, który został papieżem.


Jan Peszek – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny i pedagog. Zagrał m.in. w filmach Ferdydurke Jerzego Skolimowskiego, Śmierć jak kromka chleba Kazimierza Kutza czy Ucieczka z kina Wolność Wojciecha Marczewskiego.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej