TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Sanie rogateW lutym malownicze Międzygórze zaprasza na mistrzostwa w zjeździe na saniach rogatych (20.02), a narciarska Spalona na XXV Ogólnopolskie Biegi Narciarskie (27.02).


Nazwa sanie rogate pochodzi od mocno wygiętych płóz, służących zjeżdżającemu jako uchwyty. Pojazdy te trafiły w Sudety wprost z austriackich Alp. Dwieście lat temu odkryto, że zjazd takimi saniami to także świetna zabawa i atrakcja turystyczna. W połowie ferii zimowych (20.02 – niedziela, od godz. 11.00) w Międzygórzu odbędą się zawody w zjazdach na tych właśnie saniach. I Otwarte Mistrzostwa Międzygórza rozegrane zostaną w dwóch przejazdach na czas, w składach dwuosobowych.


W ostatnią niedzielę miesiąca (27.02, godz. 11.00) w Stacji Narciarskiej Spalona odbędą się XXV Ogólnopolskie Biegi Narciarskie Ziemi Bystrzyckiej – XI Memoriał Wojciecha Malinowskiego. Zawody będą doskonałą okazją do poznania tras biegowych w pobliżu Bystrzycy. Panowie pobiegną na dystansie 20 km, natomiast panie będą miały do pokonania 15 km (w kilku podkategoriach wiekowych). Dozwolone są wszystkie techniki narciarstwa biegowego. Więcej informacji na temat obu imprez na stronie www.bystrzycaklodzka.pl lub pod numerami tel. 74 644 29 90 i 601 622 153.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej