TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Salon Poezji w PolanicyProjekt Anny Dymnej, Krakowski Salon Poezji, po raz pierwszy zawita do Polanicy. W ramach cyklu Źródła Sztuki, 9 września Villa Polanica zaprasza na popołudnie z poezją ks. Twardowskiego w interpretacji Anny Dymnej i Krzysztofa Zawadzkiego.


Krakowski Salon Poezji powstał w 2002 r. z inicjatywy Anny Dymnej. W każdą niedzielę w południe znani aktorzy czytają wiersze swoich ulubionych poetów, a towarzyszy im muzyka na żywo, wykonywana przez wybitnych instrumentalistów. W  Salonie spotykają się aktorzy z różnych teatrów z Krakowa oraz z innych miast, starsi z młodszymi, pedagodzy ze  studentami, aktorskie małżeństwa, wielcy i znani, z tymi mniej znanymi. Do tej pory odbyło się ponad 300 spotkań, w których udział brali, m.in. Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Magdalena Cielecka, Anna Seniuk, Maja Ostaszewska, Gustaw Holoubek, Jan Englert, Jerzy Trela, Krzysztof Globisz, Andrzej Seweryn, Zbigniew Zamachowski, Stanisław Soyka. Krakowski  Salon Poezji szybko zyskał popularność, nie tylko w kręgach teatralnych - ma swoje odpowiedniki w Gdańsku, Tczewie, Tarnowie, Częstochowie, Opolu, Lublinie, Czechowicach- Dziedzicach, Gliwicach, Oświęcimiu, Rzeszowie, Andrychowie, Świdnicy, a także w Dublinie, Sztokholmie, Montrealu. Inicjatywa została dostrzeżona i doceniona, co potwierdza przyznana  Krakowskiemu Salonowi Poezji statuetka Nike za najciekawszą działalność kulturalną w regionie (Małopolska) w 2003 roku. Teraz przyszedł czas na Polanicę. W niedzielę, 9 września w Teatrze Zdrojowym Anna Dymna oraz Krzysztof Zawadzki przybliżą widzom wiersze ks. Jana  Twardowskiego według własnej interpretacji. Aktorom towarzyszył będzie duet gitarowy Agnieszka i Witold Kozakowscy. Początek o godzinie 13.00, a bezpłatne zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie można będzie odebrać w Villi Polanica (ul. Matuszewskiego 8).Anna Dymna – aktorka teatralna i filmowa, urodzona w Legnicy. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na scenie zadebiutowała w 1969 roku. Założycielka i prezes Fundacji Mimo Wszystko. Znana, m.in. z filmów Sylwestra Chęcińskiego Nie ma mocnych i Kochaj albo rzuć oraz Trędowatej i Znachora. Laureatka wielu prestiżowych nagród. Odznaczona m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.


 


Krzysztof Zawadzki – aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Absolwent krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Przed ukończeniem studiów zadebiutował w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, z którym związał się na stałe.  Laureat Złotej Maski 2002, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Znany m.in. z serialu Na dobre i na złe oraz filmu Lejdis.


 


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej