TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Rzeczywistość cieniaIntrygująca wystawa połączona z pokazem multimedialnym oraz wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek (19.12) w wykonaniu Agaty Bilińskiej i Roho Konara to grudniowe propozycje Muzeum Ziemi Kłodzkiej.


Czym jest cień, jak współgra ze światłem i jak wygląda jego negatyw? Oto zagadnienia, które zainspirowały twórców wystawy Negatyw cienia – Zbigniewa Muziewicza i Jerzego Oleka. Wielowymiarowe przestrzenie, struktura przedmiotu, jego cień oraz strumień światła wprowadzą widzów w krainę iluzji i marzeń. Jak wygląda ta tajemnicza część rzeczywistości? Jakie snuje opowieści? Na te pytania starali się odpowiedzieć autorzy grudniowej wystawy multimedialnej. Na spotkanie z twórcami Muzeum Ziemi Kłodzkiej zaprasza w piątek (10.12, godz. 18.00) podczas wernisażu wystawy. Ekspozycji towarzyszyć będzie muzyka Alberta Planka W cieniu słońca. Efekty świetlne pokazu przygotował Jacek Stańczyk. Kolejnym, interesującym wydarzeniem wieczoru będzie przedstawienie Rozłąka autorstwa Marcina Czerwińskiego. W muzealnych propozycjach na grudzień nie może zabraknąć koncertu kolęd i pastorałek (19.12, godz. 17.00), tym razem w wykonaniu Abi & Roho Konara. Najpiękniejsze utwory w nowych, inspirujących aranżacjach, wprowadzą publiczność w niezwykły klimat świąt. W drugiej części niedzielnego koncertu usłyszymy nastrojowe ballady jazzowe oraz własne kompozycje Agaty Bilińskiej i Roho Konara.


Agata Bilińska Abi - wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Ukończyła Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Występowała w programach muzycznych Telewizji Katowice (1992-96). Prowadzi klasę śpiewu solowego, jest również managerem Midi Man Project.


Roho Konar - gitarzysta, kompozytor oraz autor muzyki na gitarę klasyczną i jazzową. Jest absolwentem Polskiego Instytutu Muzycznego w Łodzi i Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat festiwalu Jazz nad Odrą i Wałbrzyskiej Jesieni Estradowej. Kompozytor muzyki do programów telewizyjnych i radiowych.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej