TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Rowerowe tradycjeW lipcu Zieleniec zaprasza na jubileuszowy X Klasyk Kłodzki, a Kudowa na start i metę wieloetapowego wyścigu Sudety MTBChallenge. Lipcowe tradycje rowerowe wzbogacą się też o nową imprezę – AZS MTB Cup.


AZS MTB Cup wystartuje 20 lipca w Zieleńcu. Do stacji narciarskiej z klimatem zjadą najlepsi specjaliści od cross-country, czyli olimpijskiej odmiany kolarstwa górskiego. Szykują się wielkie sportowe emocje. Nowa lokalizacja w kalendarzu cyklu zawodów AZS MTB CUP nie jest przypadkowa. W Zieleńcu od lat trenują najlepsi kolarze, a działające tu stowarzyszenie zainwestowało w tym sezonie w nowe trasy DH/FH oraz niezwykle ciekawą rundę XCO. Wszystko to sprawiło, że rywalizacja uczestników II edycji cyklu odbędzie się właśnie u podnóża Orlicy. Ponieważ impreza jest wpisana do kalendarza PZKol i ma rangę Akademickiego Pucharu Polski, na starcie spodziewać się można najlepszych zawodników. Ale pamiętajcie - w zawodach może wystartować każdy! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dystrybutor marki Corratec (Greenland Group) zapewnia 8 rowerów testowych, wśród których znajdąsię m.in. modele z serii Superbow i X-Vert. Zapisy i harmonogram zawodów na www.azsmtbcup.com.


W sobotę 27 lipca w Zieleńcu po raz dziesiąty wystartuje supermaraton rowerowy Klasyk Kłodzki. Udział w nim może wziąć każdy, kto ma rower, kondycję i chęci. Zawody przeznaczone są zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Startować można indywidualnie oraz w parach. Przygotowano również kategorię rodzinną. Kolarze mają do wyboru trzy dystanse – mini o dł. 80 km, mega – 130 km oraz giga – 200 km. Dystans rodzinny wynosi 25 km. Start pierwszych zawodników zaplanowano na godz. 8.00. Szczegóły na www.klasyklodzki.com


Dzień później (28.07, godz. 14.00) w Kudowie wystartuje prolog tegorocznej edycji 6-etapowego Sudety MTB Challenge. Prolog, liczący 8,1 km i 507 m przewyższenia ustali kolejność startową przed prawdziwym ściganiem. W sumie w ciągu 6 dni zawodnicy przejadą 385,7 km trasy o przewyższeniu sięgającym niemal 12000 m. Szczegół na www.mtbchallenge.com.


Sudety MTB Challenge


29.07, godz. 10.00, Kudowa - Kraliky (88 km, 2210 m przewyższeń).


30.07, godz. 10.00, Kraliky - Stronie (80 km, 2603 m przewyższeń).


31.07, godz. 10.00, Stronie - Złoty Stok (60 km, 2019 m przewyższeń).


01.08, godz. 10.00, Złoty Stok - Walim (71 km, 2403 m przewyższeń).


02.08, godz. 10.00, Walim - Kudowa (78 km, 2243 m przewyższeń).
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej