TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Rowerowe szaleństwa



Lipiec ogłaszamy miesiącem kolarstwa - Ziemia Kłodzka aż zaroi się od cyklistów, którzy zmagać się będą w kilku wymagających maratonach rowerowych.


W sobotę 24.07 w Kudowie wystartuje kilkuetapowy wyścig kolarski Sudety MTB Challenge. W kilka dni rowerzyści pokonają malownicze pasma Sudetów: Góry Stołowe, Masyw Śnieżnika, Góry Złote, Sowie i Suche. Trasa zmagań będzie bardzo różnorodna – od wymagających duktów w okolicach Kudowy i Dusznik, przez szybkie szutrówki w pobliżu czeskich Kralik, widokowe podjazdy Masywu Śnieżnika, techniczne sekcje w okolicach Stronia po ciężkie i wymagające stokówki pomiędzy Bardem a Głuszycą. Cykliści między etapami nocować będą w bazach wyścigu. Sudety MTB Challenge rozpocznie się 24 lipca prologiem w Kudowie, który ustali kolejność startową. Prawdziwe ściganie rozpocznie się nazajutrz (25.07). Kolarze wyruszą na 83-kilometrową trasę z Kudowy do czeskich Kralik. Drugi etap o długości 78 km (26.07) prowadzić będzie z Kralik przez Masyw Śnieżnika do Stronia, a trzeci (27.07), to 59-kilometrowy odcinek ze Stronia do Barda. Przedostatni dzień wyścigu (28.07), to 58 kilometrów z Barda do Głuszycy. Sudety MTB Challenge zakończy etap o długości 69 km z Głuszycy do Kudowy (29.07). Łącznie kolarze pokonają ponad 350 km. Szczegóły na www.mtbchallenge.com.


Ostatnią imprezą rowerową, jaka przejedzie przez Ziemię Kłodzką w lipcu będzie słynny supermaraton Klasyk Kłodzki. Będzie to już ósma edycja wyścigu, w którym zawodnicy startować mogą zarówno na rowerach szosowych, jak i górskich, indywidualnie oraz w grupach. Można też będzie powalczyć o Puchar Rodzinny (startować mogą rodziny o najbliższych koligacjach w liczbie od 2 do 4 osób). Zwycięzcą zostanie ta familia, która łącznie przejedzie najwięcej kilometrów w najkrótszym czasie. W Klasyku Kłodzkim maratończycy mogą rywalizować na trzech trasach: Mini o długości 80 km, Mega ok. 160 km i Giga z dystansem sięgającym niemal 240 km. Trasa wyścigu wiodła będzie przez najpiękniejsze zakątki Ziemi Kłodzkiej. Start w Zieleńcu 30 lipca od godz. 8.00. Szczegóły na www.klasykklodzki.com.


Maciej Schulz




Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej