TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Rower timeWiosna rozkręciła się na dobre, zatem warto wyruszyć na szlaki – najlepiej na dwóch kółkach.


Ziemia Kłodzka to raj dla kolarzy. Setki kilometrów tras, zarówno asfaltowych jak i szutrowych sprostają wymaganiom wszystkich miłośników dwóch kółek – od amatorów, poprzez rodziny z dziećmi, aż po profesjonalistów. A jeśli dodamy do tego bliskość Czech i możliwość łączenia szlaków, to wprost nie da się wymarzyć lepszych warunków.
Najważniejszym kolarskim akcentem miesiąca będzie Bike Maraton, który 11 maja zawita do Polanicy. Będą to trzecie zawody tegorocznego cyklu Bike Maratonu. Na zawodników czeka kilka dystansów do wyboru: Giga (75 km), Mega (51 km), Classic (26 km) oraz Fun (21 km). Podzieleni zostaną na kategorie wg wieku i płci. Można będzie startować indywidualnie i drużynowo. Mile widziane będą również minimum 3-osobowe rodziny. Najwcześniej, bo już o godz. 10.00, na trasę wyruszą śmiałkowie, którzy mierzyć się będą z dystansem Giga. Startujący na dystansach Mega i Classic rozpoczną swój wyścig o godz. 11.00, a w przypadku dystansu Fun o godz. 11.30. Najmłodsi fani dwóch kółek także znajdą coś dla siebie. Dla nich przygotowano trasy o długości od 500 do 2000 m. Szczegóły: www.bikemaraton.com.pl
W ostatnim czasie Ziemia Kłodzka wzbogaciła się o nową infrastrukturę rowerową. Końcem kwietnia otwarto system 133 km singtracków, na który składa się 14 pętli zlokalizowanych w Górach Bardzkich, Złotych oraz w Masywie Śnieżnika. Gotowe są już mobilne aplikacje na Traseo, gdzie można znaleźć sieć Singletrack Glacensis. Jest także strona internetowa i profil na facebooku. Docelowo będzie to najdłuższa sieć singletracków w Europie. Planowane jest by w 2020 r. liczyła 211 km.
Warto dodać, że Duszniki oferują wypożyczenie roweru elektrycznego, by z łatwością zwiedzić okolicę na dwóch kółkach.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej