TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Muzyczna KudowaMarek Piekarczyk, Rezerwat i Mr. Pollack to gwiazdy Rockowej Kudowy (7.06). Na początek lata (21.06) kurort proponuje występ Grupy MoCarta.


Rockowa Kudowa, to przede wszystkim świetna muzyka. O godz. 18.30 na scenie w parku zdrojowy pojawi się Mr. Pollack. Dorobek artystyczny zespołu to 7 albumów, wśród których wymienić trzeba Air On 6 Strings, zawierający utwory kompozytorów muzyki poważnej, takich jak Beethoven, Mozart, Bach czy Rimski-Korsakow w rockowych aranżacjach. Mr. Pollack współpracuje często z Grzegorzem Skawińskim. Trio tworzą Jacek Polak (gitara, śpiew, programowanie), Grzegorz Polak (perkusja, śpiew) i Bartłomiej Gibson Filip (bas, śpiew). O godz. 19.30 na scenę wkroczy Rezerwat. Zespół ma w swoim dorobku 3 albumy studyjne - z drugiego pochodzi hit pt. Zaopiekuj się mną. Rezerwat tworzą: Andrzej Adamiak (wokal, gitara basowa), Piotr Dudek (perkusja), Bartek Adamiak (gitara), Adam Dulęba-Kasza (gitara solowa) i Piotr Kolanowski (klawisze). Gwiazdą wieczoru (godz. 21.00) będzie Marek Piekarczyk, do niedawna frontman zespołu TSA. To nie tylko wokalista, ale i autor tekstów, a także osobowość medialna. Współpracował m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni, w którym grał rolę Jezusa w rock-operze Jesus Christ Superstar oraz z zespołem Yugopolis. Znany jest również jako juror programu The Voice of Poland (2013-2014) i współprowadzący audycję Buntownik z wyboru, emitowaną na antenie RMF FM.


Dwa tygodnie później (21.06) Kudowa zaprasza na występ Grupy MoCarta, czyli kwartetu smyczkowego o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Wspólną działalność w nieco innym składzie muzycy rozpoczęli w 1995 r. Wtedy to z Grupą MoCarta występował tragicznie zmarły w 2000 roku wiolonczelista Artur Renion. Początkowo współpracowali z telewizją Canal+ prezentując krótkie 2-3-minutowe żarty muzyczne. Zespół po raz pierwszy wystąpił przed publicznością na 13. Przeglądzie Kabaretów PaKa 97. W maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. Mozart wiecznie żywy. Od tej pory zespół prowadzi aktywną działalność koncertową, nagrywa płyty, występuje w radiu i telewizji. W Kudowie artyści wystąpią w parku zdrojowym (godz. 20.00). Wstęp wolny.


MS
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej