TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Rock FestiwalMocne brzmienia na początek września to propozycja Międzylesia. Zagrają m.in. Birma Blue Band, S.I.N., Centrala 57, Requiem i Gorthaur.


Trójmorski Rock Festiwal (3.09, start godz.14.00) to niebywała gratka dla wielbicieli rocka i nie tylko. Na międzyleskim polu namiotowym (przy ul. Wojska Polskiego) wystąpi osiem dolnośląskich zespołów. Przedstawicielami stolicy województwa - Wrocławia – będą: Birma Blue Band, Palm Desert oraz Requiem.
Birma Blue zachwyca słuchaczy solówkami na bębnach i mięsistymi riffami gitarowymi - oferuje blues, south i latino rock w połączeniu z melodyjnym wokalem. Muzycy wykonują własne kompozycje oraz covery m.in. ZZ Top, Jimiego Hendrixa, J.J.Cale, Led Zeppelin.
Grupa Palm Desert, dla której inspiracją jest muzyka serca pustyni, powstała w 2008 r. Do tej pory zespół wydał 2 płyty. Requiem to 5-osobowy zespół grający muzykę z pogranicza alternatywnego rocka i mocnego popu. Grupa supportowała m.in. występy zepołu IRA, Waglewskiego, Fisza i Emade, czy Łukasza Zagrobelnego. Muzycy brali udział w ogólnopolskich przeglądach i festiwalach.


Poza gośćmi z Wrocławia na międzyleskiej scenie zaprezentują się też zespoły z Oleśnicy: The Barn oraz Nolens Volens, Oławy – S.I.N. oraz reprezentanci Ziemi Kłodzkiej: Centrala 57 i kłodzki zespół Gorthaur. Centrala 57 to Paweł Tur (gitara, wokal), Piotr Cichy (gitara) i Tomasz Burza Burzyński (perkusja). Twórczość zespołu to blues-rock z nutą reggae i bossa novy.
Grupa Gorthaur powstała w 1995 r. z inicjatywy Tomasza Kopczyńskiego (wokal) i Romka Kaszuba (perkusja). Na zakończenie Rock Festiwalu odbędzie się ogniste fireshow w wykonaniu grupy Ewy Tarczewskiej z Bystrzycy Kłodzkiej.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej