TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Legenda w PolanicyKoncert legendarnej brytyjskiej grupy Red Box(11.11) w Teatrze Zdrojowym, to propozycja Polanicy na listopadową słotę. 


Red Box to brytyjska legenda synth-popu, reaktywowana po 20 latach. Zespół został założony w latach osiemdziesiątych XX wieku przez Simona Toulson-Clarke’a i Juliana Close’a. Trzykrotnie podbijał światowe listy przebojów, w tym UK Top Ten utworami Lean on Me, Chenko oraz For America. Grupa ma na koncie trzy albumy: The Circle & The Square, Motive i nagraną po reaktywacji w nowym składzie płytę Plenty


Nowa odsłona zespołu to przede wszystkim naturalne, akustyczne brzmienia i balladowy repertuar. Single The Sign i Hurricane dotarły na sam szczyt listy przebojów Programu III PR, co świadczy o znacznej popularności grupy w Polsce. 


Red Box to przede wszystkim dzieło wokalisty i autora piosenek Simona Toulsona-Clarke’a. Ma on dar komponowania bardzo oryginalnych melodii, ale jego największą siłą jest talent aranżerski. Simon należy do twórców, którzy spotykają się ze słuchaczami tylko wtedy, gdy mają im coś ważnego do przekazania. Przez dwa dziesięciolecia oddawał się swojej żeglarskiej pasji, by stworzyć Plenty. Muzycy zapowiadają, że podczas koncertu w Polanicy będzie można usłyszeć kilka kompozycji z najnowszego albumu zespołu, którego premiera odbędzie się w przyszłym roku. Koncert odbędzie się 11 listopada w Teatrze Zdrojowym o godz. 20.00. Bilety w cenie 80 zł do nabycia w obiekcie.


Skład zespołu Red Box:


Simon Toulson-Clarke – wokal, gitara


Julian Close – saksofon


Martin Nickson – perkusja


Rob Legge – gitara basowa


Paddy Talbot – klawisze
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej