TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Radosny orszakPonad 400 miejscowości w całej Polsce weźmie udział w 8. edycji Orszaku Trzech Króli (6.01). Na Ziemi Kłodzkiejw uroczystości uczestniczyć będą: Kłodzko, Lądek, Duszniki oraz Kudowa.


Idea barwnej parady Orszaku Trzech Króli zrodziła się w Hiszpanii. Tam uroczystość obchodzona jest 5 stycznia. Od pokoleń barwny orszak pojawia się również na ulicach miast Meksyku, a osiem lat temu tradycja zagościła w Polsce. Według pierwowzoru trzech jeźdźców przebranych za króli przemierza ulice miast, rozdając dzieciom słodycze. Towarzyszą im orkiestry, żywe zwierzęta i poprzebierane rodziny. Trzech władców symbolizuje kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Polska wersja obchodów przypada na 6 stycznia, w tym roku będzie to środa. Orszaki startują w samo południe, a tegoroczne hasło przewodnie brzmi: Nade wszystko miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie. Nawiązuje ono do XXXI Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Polsce. Jak zawsze na uczestników pochodu czekać będą śpiewniki z kolędami i pamiątkowe bibeloty.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej