TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Jesień z teatremW nowym sezonie Teatr w Kłodzku zaprezentuje trzy spektakle: Randkę w ciemno na dwie pary (7.10) z Krzysztofem Ibiszem, Michałem Milowiczem, Ewą Kuklińską i Olgą Borys; Szewców (10.10) oraz sztukę dla najmłodszych Prosiaczek Czok (24.10).


Jako pierwszy (7.10.) na kłodzkiej scenie wystąpi warszawski Teatr Palladium prezentując romantyczną komedię Kanadyjczyka Normana Fostera - Randka w ciemno na dwie pary. Spektakl opowiada o czwórce samotnych osób, które poszukują partnera do poważnego związku. Każda z nich ma inne oczekiwania i swój własny, choć nie zawsze skuteczny sposób na znalezienie drugiej połowy. Sporym atutem spektaklu są przezabawne dialogi. W przedstawieniu wystąpią gwiazdy polskiej sceny teatralnej i filmowej: Krzysztof Ibisz, Michał Milowicz, Ewa Kuklińska, Olga Borys. Spektakl rozpocznie się o godz. 18.00 w sali widowiskowej KCKSiR. Bilet w cenie 55 zł.


Kolejną październikową propozycją Kłodzka jest dramat Stanisława Ignacego Witkiewicza Szewcy w wykonaniu Teatru Animacji z Poznania (10.10.). Twórczość autora to studium losów jednostki i społeczeństwa na tle przemian społeczno-politycznych. Spektakl Szewcy, nawiązuje do Polski lat trzydziestych, jednak przede wszystkim jest dramatem uniwersalnym - opowiada o przemianach, jakim podlega świat. Sztuka wystawiona zostanie o godz. 11.00 i 18.00. Wystąpią: Danuta Rej, Mariola Ryl-Krystianowska, Marcin Chomicki, Krzysztof Dutkiewicz, Piotr Grabowski, Marcel Górnicki, Marcin Ryl-Krystianowski i Jerzy Więckowski. Bilet w cenie 20 zł (10 zł bilet ulgowy).


Dwudziestego czwartego października Teatr w Kłodzku zaprasza na klasyczny spektakl lalkowy pt. Prosiaczek Czok przygotowany dla najmłodszej publiczności. Jego reżyserem jest Joanna Półtoranos, która pojawia się w przedstawieniu wraz Joanna Załucką i Michałem Tramerem. Spektakl odbędzie się o godz. 11.00 i 17.00. Bilet w cenie 15 zł (10 zł ulgowy).


Bilety na wszystkie spektakle do nabycia w Galerii pARTer w KCKSiR (pl. Jagiełły 1).


Ewa Chalecka


Teatr Kłodzko w Chorwacji


We wrześniu (11-20.09) zespół Teatru w Kłodzku działający przy instytucji kultury Kłodzko 2016 wyjechał do Chorwacji, aby wystąpić na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalkowych PIF w Zagrzebiu. Teatr wystawił tam spektakl Tristan, Izolda,... wyreżyserowany przez MichałaTramera. Przedstawienie miało swoją premierę rok temu na scenie Kłodzkiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji a honorowy patronat nad nim objęła Ambasada Japonii w Polsce oraz Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.


Festiwal PIF organizowany jest nieprzerwanieod 1968 roku. Dotychczas wzięło w nim udział ponad 450 teatrów ze wszystkich kontynentów. Chorwacki festiwal ma charakter konkursu i już samo zakwalifikowanie się do niego kłodzkiegoteatru jest dla jego twórców wielkim wyróżnieniem. Gratulujemy!
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej