TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Rajdowa wiosnaDrugi weekend kwietnia zapowiada się iście rajdowo - 42. Rajd Świdnicki Krause oraz rajd samochodów terenowych w Górach Sowich z pewnością dostarczą wielu emocji.


fot. R. Gułaj


Między 11 a 13 kwietnia Świdnica i jej okolice po raz 42. gościły będą speców od szybkiej jazdy. Na starcie Rajdu Świdnickiego Krause, znanego niegdyś jako Elmot stanie czołówka najlepszych polskich kierowców, startujących w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (II runda) oraz Rajdowego Pucharu Polski (II runda). Po raz pierwszy Rajd Elmot odbył się w 1972 r. i miał charakter rajdu popularnego. Dwa lata później stał się on rundą Mistrzostw Okręgu Dolnego Śląska, w 1976 r. eliminacją Mistrzostw Polski Strefy Południowo-Zachodniej. W kalendarzu RSMP zagościł w 1978 r. W latach 1998-99 impreza była jedną z eliminacji Mistrzostw Europy o najwyższym współczynniku trudności.


Harmonogram rajdu na www.rajdkrause.pl


Równolegle do Rajdu Świdnickiego Krause w Górach Sowich odbędzie się zlot samochodów 4x4 (12-13.04). Na uczestników czeka ponad 40 km malowniczych tras turystycznych. Przygotowane trasy są dostępne dla niezmodyfikowanych samochodów terenowych typu SUV. Więcej na www.4x4event.pl


Sezon rozpoczną również motocykliści. W niedzielę 27.04 wyruszą oni na II Pielgrzymkę Motocyklistów Dolnego Śląska do Wambierzyc. O godz. 11.00 odbędzie się tam msza ze święceniem pojazdów, a następnie kawalkada wszelakich jednośladów wyruszy w stronę Kłodzka przez Radków i Polanicę. Motocykliści zatrzymają się w każdej z miejscowości – będzie to okazja by z bliska przyjrzeć się maszynom. Celem wyprawy będzie Twierdza Kłodzka. Tam na uczestników zlotu czekały będą konkursy, zwiedzanie bastionu, pokazy walk rycerskich oraz występy zespołów rockowych (Urbor, The Dirtystunps).


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej