TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Październik na obrotach 


Zawodnicy i kibice odliczają czas do ostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Będzie nią 22. Rajd Dolnośląski. W dniach 18-20 października kultowymi trasami Ziemi Kłodzkiej zawładną demony prędkości.


Już po raz 22 asfalty Ziemi Kłodzkiej powitają najszybszych kierowców rajdowych. W tym roku sercem zawodów, jak za dawanych lat, będzie Polanica. Tutaj rajd będzie miał start i metę (Park Zdrojowy, obok sanatorium Wielka Pieniawa). Bazą stanie się Hotel Polanica, a park serwisowy zlokalizowany zostanie przy ul. Kłodzkiej na parkingu przed cmentarzem. Co prawda mistrzowski tytuł za ten rok został już przyznany Kajetanowi Kajetanowiczowi, to jednak emocji nie zabraknie. Jako organizatorzy wierzymy, że frekwencja zarówno wśród zawodników, jak i kibiców dopisze i po raz kolejny będziemy świadkami wspaniałego sportowego widowiska – mówi Leszek Biegus, dyrektor 22. Rajdu Dolnośląskiego. Na trasie znajdą się odcinki: Spalona, Domaszków, Wilkanów, Kolonia Gaj, Dębowina i Radkowska Perła. W sumie zawodnicy pokonają 13 odcinków specjalnych o łącznej długości 183 km (cała trasa liczy 665 km). Na starcie pojawi się kłodzka załoga Tomasz Żerebecki / Maciej Machela, która w Rajdzie Koszyc zajęła 9 miejsce w klasyfikacji generalnej, a grupę R zakończyła na 2 pozycji. Równolegle do 7 rudny RSMP rozegrana zostanie 7 runda Rajdowego Pucharu Polski (20.10). W tym przypadku zawodnicy zaliczą 6 prób czasowych o łącznej długości 70,84 km (długość trasy 295 km). Szczegóły na www.rajd.dolnoslaski.pl.

                                                                                                                                              Maciej SchulzPodziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej