TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Rajdowa ArenaNiezwykle widowiskowo zapowiada się Rajd Dolnośląski (18-20.05). Zawody organizowane przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej swoją bazę będą miały w Dusznikach (Zieleniec). Na trasie pojawi się czołówka Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz plejada aut historycznych.


Rajd Dolnośląski to zawody szczególnie cenione przez zawodników rywalizujących zarówno w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, jak i w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, głównie ze względu na malownicze i trudne technicznie odcinki specjalne. Podczas ubiegłorocznej edycji pojawił się trzykrotnie rozgrywany odcinek w kompleksie biathlonowym Duszniki Arena. Zawodnicy oraz kibice komplementowali ten interesujący projekt, który zostanie powtórzony również w tym roku.


Bazą rajdu, podobnie jak w latach ubiegłych, są Duszniki, gdzie w pobliżu ośrodka narciarskiego Zieleniec, zlokalizowane są biuro rajdu oraz park serwisowy. Start rajdu i metę zaplanowano z kolei na dusznickim Rynku.


Tegoroczna formuła Dolnośląskiego zakłada dwudniową rywalizację na trasie. Pierwszego dnia, czyli w sobotę (19.05), w planie jest 6 odcinków specjalnych. Niedziela (20.05), to kolejnych 5 oesów. Całkowita długość rajdu liczy ok. 477 km, z czego ok. 119 km stanowią próby sportowe. Do udziału w zawodach stają dwie ligi krajowego czempionatu. 52. Rajd Dolnośląski będzie bowiem 2. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 3. rundą Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kto wystartuje w zawodach dowiemy się dopiero w środę 9.05.
- W tym roku Polski Związek Motorowy wprowadził kolejne zmiany regulaminowe, przez co rajdy są nieco krótsze i mają mniej kosztownych kilometrów oesowych. Takie posunięcie sprawia, że zawody są tańsze dla zawodników, a to powinno poprawić frekwencję na wszystkich rundach – mówi Ireneusz Piątek, Dyrektor 52. Rajdu Dolnośląskiego.
Warto dodać, że na oficjalnym plakacie Rajdu Dolnośląskiego znalazł się Mistrz Polski w klasie 4F Paweł Krysiak, pilotowany przez Krystiana Pachutę. Flagowa załoga Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej wystartuje w Fordzie Fiesta R2, wzmocnionym kitem R200.


Oficjalna strona 52. Rajdu Dolnośląskiego:
www.dolnoslaski.eu


fot. M. Banas
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej