TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Biathlonowe świętoBiathlonowy Puchar IBU, będący zapleczem Pucharu Świata rozegrany zostanie w styczniu w Dusznikach. Zawodnicy, w międzynarodowej obsadzie, rywalizować będą na Jamrozowej Polanie od 12 do 17 stycznia.


Puchar IBU to najważniejsze zawody biathlonowe, jakie rozegrane zostaną w tym sezonie w Polsce. Będzie to ósma edycja tego cyklu zawodów, stanowiącego przedsionek Pucharu Świata. Duszniki po raz drugi otrzymały prawo organizacji imprezy tej rangi. Na starcie zobaczymy reprezentantów z kilku krajów. Pierwsze dwa dni (12-13.01) upłyną pod znakiem treningów. W czwartek (14.01) o godz. 10.00 rozpoczną się biegi sprinterskie mężczyzn, a o godz. 13.00 zmagania w tej konkurencji rozpoczną panie. Wpiątek (15.01) zawodnicy wystartują w biegach pościgowych (mężczyźni o godz. 10.00, kobiety o godz. 12.30). Biathloniści wystartują zgodnie z różnicami czasowymi uzyskanymi we wcześniejszym biegu sprinterskim, a zawodnik który pierwszy przekroczy linię mety będzie zwycięzcą tego biegu. Zawody w Dusznikach zakończą się w niedzielę (17.01) widowiskowymi sztafetami mieszanymi, których start nastąpi o godzinie 11.00.W dniach 14-17.01 organizatorzy zapewniają darmowy transport na Jamrozową Polanę i z powrotem.


Warto dodać, że w przyszłym roku na dusznickim obiekcie rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy.


Fot. K. Froese
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej