TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Przełom BardzkiSzlak wodny Nysy Kłodzkiej
Bardo, dzięki niezwykle dogodnemu położeniu, w sąsiedztwie pięknych gór, malowniczych łąk i lasów, a także jedynego w swoim rodzaju, unikatowego przełomu rzecznego, swoją przyszłość wiąże z rozwojem turystyki aktywnej. Do gęstej sieci ścieżek wędrownych, pielgrzymkowych i rowerowych, krzyżujących się w okolicy Barda, dołączył szlak wodny Przełomu Bardzkiego.


Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej to jeden z piękniejszych przełomów górskich w Europie. Rzeka płynie tu malowniczą, krętą doliną, tworząc pięć wielkich meandrów, wcinających się w skały. Spływ szlakiem, wijącym się wśród lasów, sielankowych łąk i wzgórz, dostarcza niezapomnianych wrażeń!

Szlak wodny Przełomu Bardzkiego wiedzie od Bystrzycy Kłodzkiej przez Kłodzko i Bardo do wsi Topola - na najładniejszym górskim odcinku szlaku rzeki Nysy Kłodzkiej. Trasa o długości 52 km podzielona została na trzy jednodniowe etapy. Można je pokonywać kajakiem lub pontonem, a 19 czerwca, w ramach obchodów Dni Barda, odbędzie się Pierwszy Inauguracyjny Spływ na byle czym (na odcinku od jazu w Opolnicy do Parku nad Nysą w Bardzie). Zachęcamy wszystkich wodniaków do budowy pływających pojazdów, których wygląd zależy wyłącznie od wyobraźni konstruktora. Dla właścicieli najoryginalniejszych, najzabawniejszych, najszybszych i najskuteczniejszych „pływadeł”, czekają nagrody! Oprócz tego Klub Turystyki Kajakowej „Ptasi Uskok” zorganizuje tradycyjne mini spływy kajakowe na trasie Młynów-Bardo oraz konkursy sprawnościowe na wodzie. Po spływie, amatorzy wodnych szaleństw będą mogli pobawić się na festynie z okazji Dni Barda (gwiazda wieczoru - zespół Video). Więcej informacji na stronie www.bardo.pl.

Poprzez rozbudowę infrastruktury szlaku wodnego, zagospodarowanie miejsc biwakowych, otwarcie wypożyczalni sprzętu wodnego oraz działania promocyjne Gmina Bardo chce sprawić, aby urok tych okolic cieszył coraz liczniej przybywających w okolice Ziemi Kłodzkiej turystów i amatorów aktywnego wypoczynku. Zarówno Przełom Bardzki, jak i maleńkie Bardo, wtulone między wzniesienia Gór Bardzkich, są miejscami magicznymi, choć wciąż mało znanymi. Warto to zmienić.


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej