TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Listopad z AdaptacjąKłodzki przegląd filmowy Listopad z Adaptacją to pierwsze wydarzenie organizowane przez instytucję kultury Kłodzko 2016 oraz Towarzystwo Aktywnej Komunikacji w ramach projektu Wrocław 2016 - Europejska Stolica Kultury. Jednym z gości specjalnych festiwalu będzie aktorka Aldona Struzik.

Listopad z Adaptacją (17-18.11) to festiwal, na który składa się cykl spotkań z literaturą i filmem, podczas których pisarze, krytycy, scenarzyści i filmowcy rozmawiać będą o filmowych ekranizacjach wybitnych dzieł literackich. Inny Kanon to hasło tegorocznej edycji festiwalu, gdzie obraz filmowy zmierzy się z polską klasyką literacką XX wieku. W kłodzkim kinie Dąbrówka (pl. Jagiełły 1) podczas festiwalu odbędą się projekcje czterech filmów:
• Pętla z 1 957 r oku w reż. Wojciecha Hasa, na podstawie opowiadania Marka Hłaski,
• Panny z wilka z 1 979 roku w reż. Andrzeja Wajdy, na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza,
• Nad rzeką, której nie ma z 1991 roku w reż. Andrzeja Barańskiego, na podstawie opowiadania Stanisława Czycza,
• Wojna polsko-ruska z 2009 roku, w reż. Xawerego Żuławskiego, na podstawie powieści Doroty Masłowskiej. Każde spotkanie rozpocznie aktorska interpretacja fragmentu pierwowzoru literackiego według Aldony Struzik, aktorki Teatru Polskiego we Wrocławiu. Następnie publiczność obejrzy ekranizację dzieła, a na koniec odbędzie się dyskusja z udziałem zaproszonych gości. Wstęp na przegląd jest bezpłatny. Szczegółowy program na stronie www.klodzko2016.pl.
Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej