TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Projekt VolodiaNiski, ochrypły baryton i akompaniament gitary to znaki firmowe rosyjskiego aktora, pieśniarza i poety – Włodzimierza  Wysockiego. Muzyk wykonywał pieśni trudne, wymagające kunsztu aktorskiego, podbijając tym serca publiczności. Jego przedwczesna śmierć poruszyła całą Rosję. Do bogatej twórczości barda odwołują się muzycy z grupy Projekt Volodia,  czerpiący z różnych gatunków muzycznych: rocka, flamenco i jazzu tradycyjnego. Ich skrzyżowanie zaowocowało  niepowtarzalnym materiałem muzycznym – występ grupy porównać można do spektaklu wzbogaconego prezentacją  multimedialną.


W 2010 roku koncert Projekt Volodia transmitowany był w radiowej Trójce z e S tudia i m. Agnieszki Osieckiej. Uniwersalność tekstów Wysockiego i muzyki zespołu pozwala zgromadzić na koncertach publiczność w każdym wieku.  Podczas występów gościnnie towarzyszy grupie wybitny aktor Mirosław Baka.


Skład zespołu: Janusz Kasprowicz - wokal, bas, kontrabas elektryczny; Bogdan Bińczak - instrumenty wszelakie, akordeon; Robert Gawron - banjo, gitara flamenco, lutnia;  Wojtek Malko - perkusja; Piotr Rokitowski - gitara elektryczna Projekt Volodia wystąpi w Stroniu 30 maja o godz. 19.00 w sali  widowiskowej CETiK-u (ul. Kościuszki 55), a 31 maja o tej samej porze w dusznickim Dworku Chopina. Bilety w cenie 15 zł i 10  zł (grupowe) do nabycia w CETiK-u oraz w dworku.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej