TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Projekt teatrW lutym Kłodzko zaprasza na trzy spektakle: Diabelski Młyn (2.02), Tuwim w sałatce (8.02) oraz Zaczarowana Kolomotywa (22.02).


Instytucja Kłodzko 2016 w ramach projektu Teatr Kłodzko przygotowała szereg interesujących przedstawień. Już drugiego lutego o godz.18.00 Teatr Bez Sceny z Katowic zaprasza na spektakl Diabelski Młyn czyli opowieść o podstarzałym słomianym wdowcu, który zaprasza do siebie młodą nowopoznaną dziewczynę. Sztuka Erica Assousa to zaproszenie do uczestnictwa w wartkiej historii noszącej znamiona wielu gatunków teatralnych: od komedii do melodramatu. W tym spektaklu do samego końca nic nie będzie oczywiste, a tempo jakie narzucą aktorzy sprawi, że publiczność poczuje się jak na diabelskim młynie w lunaparku. W spektaklu wystąpią: Agnieszka Radzikowska, Andrzej Dopierała. Bilety w cenie 20 zł (10 zł ulgowy).


Ósmego lutego o godz. 18.00 teatr w Kłodzku zaprasza na premierę sztuki Tuwim w sałatce w reż. Łukasza Jarzyńskiego. Przedstawienie składa się z przezabawnych kabaretowych tekstów autorstwa Juliana Tuwima, a utrzymane jest w konwencji teatru w teatrze - trójka prowincjonalnych aktorów w towarzystwie pianisty, przygotowuje się do wystawienia programu na bazie twórczości Tuwima. Przedstawienie przenosi nas w realia przedwojennego kabaretu. Obok znanych i wciąż lubianych szlagierów takich jak Miłość ci wszystko wybaczy czy Na pierwszy znak, pojawi się w nim kilka zupełnie zapomnianych utworów Juliana Tuwima. Skecze i piosenki wykonywane będą przez trójkę aktorów: Małgorzatę Paprocką, Jerzego Dowgiałło i Łukasza Jarzyńskiego oraz pianistę Łukasza Gałczyńskiego. Bilety wstępu w cenie 20 zł (10 zł ulgowy).


W ostatnią sobotę lutego (22.02) o godz. 17.00 Miejska Scena w Kłodzku zaprasza najmłodszych widzów na spektakl Wrocławskiego Teatru dla Dzieci - Zaczarowana Komolotywa w reż. Wiktora Wiktorczyka. Razem z Maszynistą Łukaszem i jego niezawodną Kolomotywą Emmą dzieci wybiorą się w podróż na wyspę Trochania, którą rządzi król Ludwik Za Kwadrans Dwunasty. Spokojne życie mieszkańców bajkowej krainy zburzy przyjazd listonosza z tajemniczą, żywą przesyłką. Jaki będzie finał tej wesołej przygody? Po odpowiedź warto wybrać się do teatru. Bilety wstępu w cenie 16 zł (8 zł dziecięcy oraz 32 zł rodzinny).


Wszystkie spektakle odbędą się na Miejskiej Scenie w Kłodzku (KCKSiR, Pl. Jagiełły 1). Bilety i rezerwacja w kasie Galerii Sztuki pARTer, tel. 74 8673364.


ECh
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej