TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Polsko-czeska biesiadaDwudziestego piątego sierpnia (sobota) klienci Galerii Twierdza Kłodzko (ul. Noworudzka 2) poczują magię polsko-czeskiej przyjaźni dzięki sąsiedzkiej biesiadzie. Na odwiedzających galerię czeka wiele atrakcji. Gwiazdami wydarzenia będą: Tadeusz Drozda i Gabi Gold, którą oglądać mogliśmy w programie Europa da się lubić. Zaprezentowane zostaną produkty regionalne, będzie wielkie gotowanie na olbrzymiej patelni oraz specjały z czeskich browarów. O muzyczną oprawę biesiady zadbają polsko--czeskie kapele. Aby jeszcze mocniej poczuć więź z naszymi najbliższymi sąsiadami, na zakończenie imprezy ugotowane zostanie wspólne danie, które spożyjemy przy wspólnym stole.


 


Tadeusz Drozda – satyryk, aktor, autor kabaretowy. Wraz z Janem Kaczmarkiem założył we Wrocławiu kabaret Elita. Przez długi czas był jednym z najbardziej popularnych telewizyjnych satyryków i showmanów. Przez 10 lat prowadził w TVP1 program Śmiechu warte. Na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku otrzymał pierwszą nagrodę w plebiscycie na  najpopularniejszego artystę. Pisywał felietony do takich magazynów jak: Angora, Życie Warszawy, Super Express czy Nowy Dzień.Gabi Gold – a właściwie Gabína Goldová. Wybitna czeska piosenkarka. W 1989 r. wygrała konkurs muzyki popularnej Talent. Wraz z zespołem Retroband Frantiska Trinky wystąpiła w kilku programach Telewizji Czeskiej Ostrawa i w Czeskim Radiu Ostrawa. Po przyjeździe do Polski w 1997 r. dostała propozycję współpracy z Tadeuszem Drozdą. W 2001 r. wydała swoją pierwszą solową płytę w Polsce 13 Country Golden Hits.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej