TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Disc GolfZawody Polish Disc Golf Championships rozegrane zostaną w Zieleńcu 22 i 23 października. Chociaż o laury powalczą prawdziwi spece od tej dyscypliny, udział w zawodach może wziąć każdy, bez względu na stopień wtajemniczenia.


Disc golf to dyscyplina dostępną dla osób w każdym wieku, popularna w USA i szturmem podbijająca Europę. Na świecie istnieje ponad 5000 pól do gry, większość z nich w Stanach Zjednoczonych. W Europie prym wiedzie Finlandia z ponad 260 polami. Pole w Zieleńcu oddane zostało do użytku jesienią ubiegłego roku.
Disc Golf bazuje na tradycyjnym golfie. Kij i piłkę zastępuje latający dysk, a w miejscu dołka pojawia się specjalnie zaprojektowany kosz. Startuje się z tak zwanego tee, rzucając dysk do kosza oddalonego o 50-250 metrów. Kiedy wszyscy zawodnicy w grupie (zwykle 4 osoby) wykonają pierwszy rzut, podchodzą do swoich dysków i wykonują kolejny rzut z miejsca, w którym leży dysk. Pierwsza kolejka kończy się w momencie, gdy każdy z zawodników wrzuci dysk do kosza. Zawodnik zdobywa 1 punkt za każdy wykonany rzut, może także uzyskać punkt karny, gdy dysk opuści granicę pola OB lub zawiśnie na drzewie.


Pod koniec miesiąca w Zieleńcu można będzie spróbować swych sił w turnieju Polish Disc Golf Championships. Będzie to kontynuacja pięknej tradycji kończenia sezonu w górach na najbardziej malowniczym polu w Polsce. Zeszłoroczny turniej był pierwszym międzynarodowym turniejem PDGA i gościł graczy z Czech, Finlandii i Estonii. Także w tym roku w stacji narciarskiej spotkają się reprezentanci tych krajów. Zielenieckie pole do gry usytuowane jest na zboczu Gór Orlickich, a wyciąg kanapowy prowadzi na szczyt do pierwszego tee. Niezapomniane widoki, nieprzewidywalne warunki pogodowe oraz najlepsze wyposażenie (turniejowe kosze i maty rozbiegowe) sprawiają, że jest to najlepsze miejsce do gry w disc golfa w Polsce. Szczegóły na stronach www.discgolfpoland.pl oraz www.zieleniec.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej