TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Polanickie festiwaleW lipcu do polanickiego kurortu zawitają Shakin’ Dudi i Marek Torzewski oraz grupa Raz, Dwa, Trzy. Nie zabraknie także atrakcji kulinarnych.


W dniach 14-17 lipca Polanica rozbrzmiewać będzie dźwiękami muzyki klasycznej, etnicznej, rozrywkowej, operetkowej i rockowej, dla których wspólnym mianownikiem będzie Festiwal Muzyki Uzdrowiskowej Muzyka Świata. Intro do muzycznego święta stanowić będzie Parada Zdrojowa, którą z deptaku do parku poprowadzi Teatr Uliczny Znak z Gdańska (godz. 16.00). O godz. 17.00 w Muszli Koncertowej odbędzie się uroczysta inauguracja festiwalu z występem kwartetu klasycznego Claribel z Lublina. Wieczorem impreza przeniesie się do Colombina Club (ul. Zdrojowa 18), gdzie zagra zespół Raz, Dwa, Trzy (wstęp 40 zł).
W piątek (15.07) od godz. 16.00 w Parku Zdrojowym Teatr Znak poprowadzi zabawy plastyczne dla rodzin. Wieczorem (godz. 20.00) Muszlą Koncertową zawładnie zespół Wawele.
Kolejny dzień festiwalu upłynie pod znakiem muzyki folkowej i teatru. O godz. 17.00 w Parku Zdrojowym wystąpi argentyńsko-portugalski kwartet Ariel Ramirez Tango Quartet, a o godz. 20.00 usłyszymy muzykę bałkańską i huculską w wykonaniu grupy Ethnoholic z Ukrainy. Po festiwalowym pokazie kolorowej fontanny (godz. 22.00) warto zaglądnąć do Parku Szachowego, w którym Teatr Znak wystawi spektakl plenerowy Odyseja (godz. 22.30). Ostatni dzień Muzyki Świata (17.07) rozpocznie się o godz. 15.00 zabawami plastyczno-teatralnymi dla dzieci i młodzieży. O godz. 20.00 Kawiarnia Wiedeńska zaprasza na koncert Marka Torzewskiego (wstęp 40 zł).


W niedzielę, 24 lipca, w uzdrowisku odbędzie się IV Ogólnopolski Festiwal Pstrąga w Hrabstwie Kłodzkim - nie zabraknie pokazów kulinarnych i degustacji. Impreza odbędzie się w Parku Zdrojowym.


Rozrywkowo będzie także w ostatni weekend miesiąca. Trzydziestego pierwszego lipca kurort zaprasza na XII Wielki Festyn Polanicki. W programie występy lokalnych grup rockowych. Gwiazdą wydarzenia będzie Shakin’ Dudi. Szczegóły na www.mck.polanica.pl.


Maciej Schulz


 


Raz, Dwa, Trzy - grupa powstała w 1990 r. Jej największe hity to: Talerzyk i Trudno nie wierzyć w nic.


Wawele - zespół pop rockowy, założony w 1966 r. Na swoim koncie ma 5 longplayów oraz 8 płyt CD.


Marek Torzewski - polski tenor. W 1985 r. debiutował w Teatro alla Scala. Wykonana przez niego piosenka Do przodu Polsko stała się hymnem reprezentacji.


Shakin’ Dudi - Ireneusz Dudek, kompozytor, harmonijkarz, wokalista i autor tekstów. W 1981 r. zorganizował w Katowicach Rawa Blues Festiwal. Hity Dudka to: Au sza la la, Och Ziuta i Za dziesięć trzynasta.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej