TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Polanicki czerwiecFestiwal Pstrąga, koncert zespołu LaoChe z okazji jubileuszu Miejskiego Centrum Kultury oraz występ Adama Ostrowskiego w ramach cyklu Alternatywa na Piątek – to czerwcowe propozycje Polanicy.

Na początek przystawka – III Międzynarodowy Festiwal Pstrąga. Najlepsi kucharze 5 czerwca udowodnią, że pstrąga można przyrządzić na przeróżne sposoby, a rybne dania mogą stanowić wyjątkowe arcydzieła. Imprezę uświetni koncert zespołu Zbigniew Foryś Band, założonego przez byłego muzyka grupy Lombard. Ze sceny popłyną znane rockowe i rockowo-bluesowe przeboje z lat 60-tych. Trzeci Festiwal Pstrąga odbywał się będzie na Placu Targowym przy ul. Bystrzyckiej. Dzień później, 6 czerwca, Miejskie Centrum Kultury zaprasza na danie główne – Polanica Show. Z okazji 10 urodzin MCK w Polanicy odbędzie się szereg koncertów. Występy zespołu Mason Band, hardrockowej czeskiej kapeli Xantipa, czy romskiej grupy Čilágos z Czech rozgrzeją publikę przed koncertem gwiazdy wieczoru – zespołu LaoChe. Siedmioosobowa crossoverowa grupa z Płocka, wykraczająca swoją twórczością poza ogólnie przyjęte standardy, zdobyła liczne nagrody i szerokie grono sympatyków. Do tej pory LaoChe wydało cztery płyty, ostatnią Prąd stały/Prąd zmienny 1 marca 2010 roku.

W Polanicy nie zabraknie też łakomych kąsków dla miłośników muzyki organowej. W czwartek 17 czerwca w kościele p.w. WNMP odbędzie się 127. wieczór w ramach XIX Międzynarodowych Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Maciej Bator (organy) i Hubert Niewiadomski (baryton) wykonają najciekawsze standardy muzyki organowej. Początek godz. 19.30, wstęp wolny.

W ramach cyklu Alternatywa na Piątek 25 czerwca w Colombinie (ul. Zdrojowa 18) wystąpi O.S.T.R. Ostry, czyli Adam Ostrowski. Muzyk jest jednocześnie producentem, raperem, skrzypkiem i kompozytorem. W tym roku Ostry wydał 11 album zatytułowany Tylko dla dorosłych. Choć porusza się przede wszystkim w gatunku hip-hop, znakomicie czuje się także w jazzie. Początek koncertu godz. 20.00, bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu do nabycia w MCK (ul. Lipowa 2).

Maciej Schulz


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej