TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Jesienny salon poezjiW niedzielne popołudnie (16.11, godz. 13.00) w polanickim Teatrze Zdrojowym odbędzie sie IX edycja Krakowskiego Salonu Poezji. Na deskach wystąpią Maja Barełkowska i Piotr Cyrwus.


Krakowski Salon Poezji powstał w 2002 r. z inicjatywy Anny Dymnej. W każdą niedzielę w południe znani aktorzy czytają wiersze swoich ulubionych poetów, a towarzyszy im muzyka na żywo, wykonywana przez wybitnych instrumentalistów. W  Salonie spotykają się aktorzy z różnych teatrów z Krakowa oraz z innych miast, starsi z młodszymi, pedagodzy ze  studentami, aktorskie małżeństwa, wielcy i znani, z tymi mniej znanymi. Do tej pory odbyło się ponad 300 spotkań, w których udział brali, m.in. Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Magdalena Cielecka, Anna Seniuk, Maja Ostaszewska, Gustaw Holoubek, Jan Englert, Jerzy Trela, Krzysztof Globisz, Andrzej Seweryn, Zbigniew Zamachowski, Stanisław Soyka. Krakowski  Salon Poezji szybko zyskał popularność, nie tylko w kręgach teatralnych - ma swoje odpowiedniki w Gdańsku, Tczewie, Tarnowie, Częstochowie, Opolu, Lublinie, Czechowicach- Dziedzicach, Gliwicach, Oświęcimiu, Rzeszowie, Andrychowie, Świdnicy, a także w Dublinie, Sztokholmie, Montrealu. Inicjatywa została dostrzeżona i doceniona, co potwierdza przyznana  Krakowskiemu Salonowi Poezji statuetka Nike za najciekawszą działalność kulturalną w regionie (Małopolska) w 2003 roku. Teraz przyszedł czas na Polanicę. W niedzielę, 16 listopada w Teatrze Zdrojowym Maja Berełkowska oraz Piotr Cyrwus przybliżą widzom poezję Czesława Miłosza i Anny Świrszczyńskiej według własnej interpretacji. Początek o godzinie 13.00, a bezpłatne zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie można będzie odebrać w Villi Polanica (ul. Matuszewskiego 8) oraz w Teatrze Zdrojowym.


MS


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej