TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Polanica pełna imprezLipiec w Polanicy, to jedna wielka impreza! Patrycja Markowska, Stachursky, Banda i Wanda, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Bogusław Mec, Janusz Radek i Zbigniew Wodecki – od gwiazd, które zjawią się w uzdrowisku może zakręcić się w głowie.

Lato z Radiem towarzyszy słuchaczom Programu 1 PR już od 1971 roku. Organizowane od 1992 roku koncerty Lata z Radiem z czasem przerodziły się w popularny road show, odwiedzający polskie kurorty. Konkursy i zabawy dla dzieci oraz dorosłych, liczne atrakcje, ale przede wszystkim koncerty gwiazd – tak w skrócie można opisać Lato z Radiem. W Polanicy (04.07) wystąpią Stachursky, Patrycja Markowska oraz zespół Banda i Wanda. Szczegóły na www.latozradiem.pl.
Dwudziestego piątego lipca Polanica zaprasza do Pijalni Wód Mineralnych (Kawiarnia Wiedeńskia) na koncert Krystyny Prońko. Jazzowe kompozycje jednej z najlepszych polskich wokalistek tego gatunku z pewnością przypadną do gustu wielu słuchaczom. Występ artystki odbędzie się w ramach cyklu W blasku gwiazd i świec, który 27 czerwca zainaugurowała Hanna Banaszak. W kolejnych miesiącach w Polanicy zaprezentują się Izabela Trojanowska (22.08) oraz Alicja Majewska (19.09).
Atrakcje związane z XIII Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Uzdrowiskowej Muzyka Świata dawkowane będą systematycznie przez cały miesiąc. Już 1 lipca o godz. 19.30 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP odbędzie się koncert muzyki kameralnej - Łukasz Romanek (organy) oraz Kwartet Dęty A’Quatro. Tydzień później (08.07) w kościele zagrają Romuald Erenc (gitara) i Romuald Szałek (flet); 15 lipca Bernhard Gfrener z Austrii (organy); 22 lipca Wojciech Pawlus (organy) z towarzyszeniem kwartetu wokalnego Sunday Singers, a 29 lipca Rosjanka Ludmiła Golub (organy). Wstęp na koncerty jest wolny, a początek każdego z nich zaplanowano na godz. 19.30.
Festiwal Muzyki Uzdrowiskowej nie może obyć się bez muzyki rozrywkowej - 16 lipca o godz. 20.00 w Polanicy wystąpi Zbigniew Wodecki, a dzień później (17.07, godz. 20.00) Bogusław Mec. Kolejną gwiazdą, jaka pojawi się w uzdrowisku będzie Janusz Radek, który wystąpi w Colombina Club (ul. Zdrojowa 18) 25 lipca o godzinie 20.00. Ten popularny wokalista i aktor znany jest przede wszystkim ze spektaklu Jesus Christ Superstar oraz występu w Tryptyku Świętokrzyskim Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Współpracował m.in. z Piwnicą pod Baranami, Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Preisnerem i Andrzejem Mogielnickim. W latach 90-tych występował w polskich zespołach punkrockowych i rockowych.
W ostatni piątek miesiąca, również w Colombinie, polanickiej publiczności zaprezentuje się Grażyna Łobaszewska (30.07, godz. 20.00).
Bilety na opisane koncerty kosztują po 30 zł i 20 zł (bilet ulgowy). Karnet na 3 wybrane koncerty – 70 zł i 50 zł (ulgowy). Informacje na www.polanica.pl


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej