TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Pokusa na AndrusaNowa Ruda rozpocznie wakacje w towarzystwie Artura Andrusa i Krzysztofa Kiljańskiego. W dniach 1-2 lipca dotrzeć można będzie wraz z nimi na Bieguny Kultury.


Pierwszy dzień wydarzenia (1.07) upłynie pod znakiem poezji śpiewanej. W MOK (ul. Strzelecka 2a) o godz. 18.00 wystąpią Waldemar Pawlikowski z Gubina, rybnicka grupa Chwila Nieuwagi oraz Szymon Zychowicz, artysta kabaretu Czarny Kot Rudy Teatru Polskiego w Szczecinie. Drugiego lipca Nowa Ruda zaprasza na XXI Noworudzkie Spotkania z Poezją, które rozpoczną się o godz. 17.00 w sali kominkowej noworudzkiej biblioteki (ul. Boh. Getta 10). Liryczne popołudnie poprowadzi Artur Andrus. W programie imprezy znalazły się prezentacje poetyckie oraz występ Waldemara Pawlikowskiego. Gwiazdą wieczoru w MOK (20.00), który poprowadzi Artur Andrus, będzie Krzysztof Kiljański. Karnet na wszystkie koncerty kosztuje 20 zł.


Artur Andrus - dziennikarz, poeta, artysta kabaretowy i konferansjer. Od 1994 r. związany z Programem III Polskiego Radia. Od 2005 r. gości na antenie TVN24 w programie Szkło kontaktowe. W ubiegłym roku został Mistrzem Mowy Polskiej.


Krzysztof Kiljański - wokalista z Nowej Soli. Przygodę z muzyką rozpoczął od piosenki poetyckiej. W 2001 r. zdobył wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka w Iławie oraz II miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W 2005 r. ukazała się debiutancka płyta artysty, której singiel promujący Prócz Ciebie nic (zaśpiewany w duecie z Kayah) podbił listy przebojów.


fot. kiljanski.com.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej