TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Rycerze lataDolnośląski Festiwal Czasów Dawnych (11.06) oraz Noc Świętojańska (25.06) otworzą sezon letni na Plaży w Gorzuchowie.


miejscoWdrugą sobotę czerwca (11.06) Plaża w Gorzuchowie stanie się areną Dolnośląskiego Festiwalu Czasów Dawnych. Uczestnicy imprezy będą mogli spróbować swych sił w turnieju rycerskim (godz. 11.30), a damy z Bractw Rycerskich wystartują w oryginalnym biegu i rywalizować będą w konkursie tańców dawnych (godz. 13.30). O godz. 15.30 rozpocznie się Turniej Bojowy Miecza Długiego, a godzinę później Turniej Bojowy Miecza i Tarczy. Kunszt walki zaprezentują także mistrzowie świata (godz. 18.30).O godz. 20.00 rozpocznie się rekonstrukcja bitwy z 1428 roku (oblężenie Kłodzka), a godzinę później odbędzie się ceremonia wręczania nagród dla najlepszych rycerskich ekip.


Noc Świętojańską, zwaną także Wigilią św. Jana, obchodzimy w nocy z 23 na 24 czerwca. Sobótka nad zalewem w Gorzuchowie, choć zorganizowana dzień później (25.06), zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Będą między innymi warsztaty wyplatania tradycyjnych wianków z kwiatów i traw oraz wykonywania lampionów ze słoików owiniętych bibułą. Nie zabraknie ciekawych konkursów, muzyki na żywo, rękodzieła ludowego, tańców średniowiecznych i ognistego pokazu FireShow w wykonaniu Teatru Ulicznego TUB z Bystrzycy Kłodzkiej. Na najmłodszych czekały będą dmuchańce, wata cukrowa i malowanie buziek.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej