TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Piwnica zaduszkowoJuż 3 listopada Kłodzko zaprasza na 11. edycję Zaduszek Wokalnych. Wystąpią artyści z najsłynniejszej polskiej piwnicy, która mieści się w krakowskim Pałacu Pod Baranami.


Tym razem pomysłodawcy i koordynatorzy Zaduszek Wokalnych - Agata Bilińska i Darek Czerwenka (Roho Konar) zaprosili do Kłodzka artystów z Piwnicy pod Baranami.
Kabaret powstał w 1956 r. z inicjatywy Piotra Skrzyneckiego oraz kilku studentów krakowskich uczelni, m.in. Bronisława Chromego i Krzysztofa Pendereckiego.
Do tej pory, w gościnnych progach obiektu występowały takie sławy jak: Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau czy Alosza Awdiejew. W latach 50. XX wieku obiekt stał się centrum jazzu w Polsce. Grali tu m.in. Krzysztof Komeda, Jan Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Dąbrowski, Wojciech Karolak. Artystyczne środowisko piwnicy tworzyli też Anna Dymna, Czesław Miłosz, Sławomir Mrożek, Andrzej Wajda, Jacek Kaczmarski czy Jan Nowicki. Tradycyjnie Piwnica obchodzi hucznie okrągłe rocznice powstania kabaretu oraz urodziny Piotra Skrzyneckiego (także po jego śmierci). Piwnica pod Baranami była i jest dla Polaków krainą wolności i magii. Wciąż jest wspólnotą aktorów, muzyków i piosenkarzy – przyciąga niepowtarzalną atmosferą, surrealistycznym humorem, liryką, wspaniałymi pieśniami tutejszych kompozytorów.
Kłodzki koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w sali widowiskowej KCKSiR-u (pl. Jagiełły 1). Bilety w przedsprzedaży, w cenie 39 zł (49 zł w dniu koncertu) do nabycia w galerii sztuki pARTer.


Agata Bilińska
Wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Występowała w programach muzycznych Telewizji Katowice (1992-96). Założycielka i liderka trio wokalnego: Agata Bilińska/Magdalena Topolanek/Zaya Bavuu, gdzie jazz spotyka się z góralskim folkiem i tradycyjnymi pieśniami mongolskimi. Prowadzi klasę śpiewu solowego Open Vocal.


Roho Konar
Gitarzysta, kompozytor, autor muzyki instrumentalnej na gitarę klasyczną i jazzową. Absolwent Polskiego Instytutu Muzycznego (Łódź) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Komponuje muzykę do programów telewizyjnych i radiowych. Jest m.in. laureatem festiwalu Jazz nad Odrą (’78) oraz zdobywcą I miejsca podczas Wałbrzyskiej Jesieni Estradowej. Twórca cyklu: Niezwykłe miejsce, niezwykły koncert.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej