TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Piosenki z dusząDuszniki zapraszają na klimatyczne pożegnanie wakacji. Podczas Festiwalu Piosenki z Duszą (24.08) nad Czarnym Stawem wystąpią gwiazdy poezji śpiewanej m.in. Wolna Grupa Bukowina i Tomasz Szwed.


Bardzo ulotne i na pozór skromne, a jednak ważne i dodające animuszu, takie są piosenki z duszą. Wyśpiewane z głębi serca przez artystów bezpretensjonalnych, z nadzieją na zrozumienie u podobnych sobie – wrażliwych słuchaczy. Przekazujące niezwykłe doświadczanie zwykłego świata, budujące radość odczuwania tego, co dostarcza siły do życia. Kilka olśnień ułożonych w porządek zwrotek i refrenów – niewiele, ale to cały Kosmos słów i muzyki.


Ola Kiełb-Szawuła


Taki też z pewnością będzie dusznicki festiwal nad Czarnym Stawem, który idealnie wpisuje się w atmosferę poezji śpiewanej. Wydarzenie będzie miało charakter spotkania przy ognisku, warto więc zabrać ze sobą śpiwory i namioty, by spędzić noc pod gwiazdami. Początek o godz.20.30, wstęp wolny.


Wykonawcy


Wolna Grupa Bukowina - grupa powstała w 1970 r. w Busku-Zdroju z inicjatywy Wojciecha Belona. Po śmierci założyciela zespół zawiesił działalność, by w nowym składzie powrócić na scenę na początku lat 90-tych XX wieku.


Tomasz Szwed - piosenkarz, autor tekstów, kompozytor. Jego dorobek artystyczny obejmuje m.in. liczne nagrania dla PR i TV, 3 tomiki poetyckie, 8 płyt. Od 2 lat zamieszcza muzyczne komentarze polityczne w audycji TVN24 Szkło kontaktowe.


Nad Czarnym Stawem wystąpi też zespół U Studni (ballady) oraz krakowski poeta i dziennikarz Adam Ziemianin.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej