TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Phoenix BalletOstatniego dnia maja (31.05) Lądek zaprasza na wieczór z baletem. Wystąpi Phoenix Ballet z Arizony (USA).


Prezentacja artystyczna w wykonaniu zespołu kierowanego przez byłego pierwszego solistę Teatru Wielkiego w Łodzi, Sławomira Woźniaka, dostarczy wielu wrażeń estetycznych. Amerykańska formacja Phoenix Ballet przygotowuje wysokiej klasy produkcje baletowe, prezentowane widzom na całym świecie – lądecki występ będzie jednym z trzech w Polsce. Phoenix Ballet zaprezentuje publiczności program Rising składający się z niezależnych choreografii autorstwa Sławomira Woźniaka oraz Alberta Blaise’a Cattafiego i Francisco Gella. Spektakl rozpocznie się o godz. 20.30 w amfiteatrze znajdującym się w części uzdrowiskowej miasta. Wstęp wolny.


Sławomir Woźniak


Wybitny tancerz, choreograf i pedagog. Laureat m.in. Międzynarodowego Konkursu Baletowego (Nowy Jork - 1990), Medalu im. L. Wójcikowskiego (1991) i Nagrody Młodych im. S. Wyspiańskiego (1991). W 1993 r. zdobył Brązowy Medal na I Światowym Konkursie Baletowym w Nagoi. W 1998 r. zadebiutował jako choreograf baletem Tylko miłość do muzyki Albinoniego. Opracowywał także choreografie dla Teatru Wielkiego w Poznaniu - Dziadek do orzechów (2005), Paw i dziewczyna (2006), Coppelia (2009). Obecnie jest dyrektorem artystycznym Master Ballet Academy w Phoenix (USA).


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej