TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Perfekcyjne obchodyTegoroczne Dni Kłodzka (24.05-1.06) obfitują w atrakcje. Kulminacją obchodów święta miasta będzie występ kultowej grupy Perfect (31.05).


Ponieważ atrakcji tegorocznych obchodów dni miasta jest tak wiele organizatorzy postanowili dozować je stopniowo. W poniedziałek (26.05) o godz. 16.00 na placu przy moście św. Jana odbędzie się koncert melodii Wschodu, a dzień później (27.05) o godz. 18.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Wyszyńskiego 1) koncert orkiestry z Nachodu Camerata Nova (wstęp wolny). Popołudniowy koncert dla mieszkańców Kłodzka zaplanowano na środę (28.05), początek o godz. 17.00 w sali widowiskowej KCKSiR (wstęp wolny). W sobotę (31.05) od godz. 14.00 miasto zaprasza na festyn na stadionie KCKSiR (ul. Kusocińskiego 2). W programie m.in. pokazy sztuk walki oraz tańców dawnych i walk rycerskich. O godz. 18.00 wystąpi grupa rockowa Progressaid, a tuż po niej zespół Centrala 57. O godz. 21.00 na scenę wkroczy kultowy zespół Perfect. Na zakończenie koncertu nad Kłodzkiem rozbłysną sztuczne ognie, a tuż po nich rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami.


Niedziela (1.06) dedykowana będzie najmłodszym. Festyn rozpocznie się o godz. 14.00 na stadionie KCKSiR. Szczegółowy program obchodów na www.kcksir.pl


Ewa Chalecka


Perfect


Zespół powstał w 1977 roku w Warszawie. Początkowy skład grupy to: Wojciech Morawski (perkusja), Zdzisław Zawadzki (bas), Basia Trzetrzelewska i Ewa Konarzewska (wokalistki), Paweł Tabaka (keyboard) oraz Zbigniew Hołdys (wokal i gitara). Dzisiejszy wokalista Grzegorz Markowski pojawił się przy mikrofonie dopiero w 1980 r. Największą popularnością grupa cieszyła się do roku 1983 (moment rozwiązania formacji). To właśnie z tego okresu pochodzą przeboje: Nie płacz Ewka, Chcemy być sobą, Ale wkoło jest wesoło, Niewiele ci mogę dać, Autobiografia. W 1993 r. zespół reaktywował się, jednak już bez współzałożyciela i autora większości kompozycji Zbigniewa Hołdysa.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej