TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Lato w mieścieOdliczanie do wakacji trwa. Nowa Ruda, jak co roku szykuje cykl wydarzeń pełen gwiazd pod hasłem Lato w mieście. Na początek tradycyjnie New Hip-Hop Road Festival (18.06). Gwiazdą imprezy będzie Peja.


fot. Wojtek Koziara


Cykl wydarzeń związanych z tegoroczną edycją Lata w mieście zainauguruje 17 czerwca występ Orkiestry Górniczej (godz. 17.00) i koncert największych przebojów Karczmy Górniczej (godz. 19.00). Godzinę później sceną zawładną przedstawiciele disco-polo:zespół Night Lovers i gwiazda wieczoru grupa Top One. Od godz. 23.00 zabawę rozkręcać będzie zespół Mars.
Sobota (18.06) należała będzie do sympatyków hip-hopu. W ramach imprezy New Hip-Hop Road Festival do miasta zawitają m.in. 2 Sławy (godz. 19.00), Quebonafide (godz. 20.30) i Peja (godz. 21.30).
Pierwszą odsłonę Lata w mieście zakończy impreza na stadionie CTS w Słupcu pod hasłem Cudze chwalicie... (19.06, od godz. 15.00), w ramach której zaprezentują się sekcje taneczne i muzyczne z MOK Nowa Ruda, zespoły młodzieżowe oraz uczniowie miejscowych szkół. Szczegóły na www.mok.nowaruda.pl


Top One – zespół, znany m.in. z hitu Biały miś, powstał w 1986 r. W swoim dorobku ma 20 płyt. Dziś zespół tworzą: Paweł Kucharski (śpiew), Dariusz Zwierzchowski (klawisze), Robert Gołaszewski (klawisze i gitary) i Adam Gołaszewski (perkusja).


Peja – właściwie Ryszard Waldemar Andrzejewski. Pochodzący z Poznania raper, producent muzyczny i przedsiębiorca związany z kulturą hip-hopową. Współzałożyciel Slums Attack, z którą zdobył Fryderyka. W latach 2002-2004 współtworzył formację Ski Skład. W 2011 roku został sklasyfikowany na pierwszym miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.


Quebonafide – właściwie Kuba Grabowski. Raper pochodzący z Ciechanowa. Współpracował z wieloma artystami sceny hip-hop, jak m.in. Te-Tris czy Pawbeats. W swoim dorobku ma 5 albumów, z czego jeden pokrył się złotem.


2 Sławy – zespół powstał w 2006 r. z inicjatywy Jarosława Astka Steciuka i Radosława Rado Średzińskiego. W dorobku artystycznym duetu znajduje się 5 albumów.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej