TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Dni KłodzkaWydarzenia związane z obchodami dni miasta rozgrywać się będą w ostatnim tygodniu maja. Największą gwiazdą 54. Dni Kłodzka będzie Patrycja Markowska.


W ramach obchodów Dni Kłodzka odbędzie się w mieście wiele interesujących wydarzeń artystycznych. Między innymi w poniedziałek 25 maja o godz. 19.45 w kościele MBR (pl. Franciszkański 1) wystąpi orkiestra Camerata Nova z Nachodu, a w piątek (29.05) szkoła artystyczna Open Vocal pod kierunkiem Agaty Bilińskiej - koncert rozpocznie się o godz. 17.00 w sali widowiskowej KCKSiR (pl. Jagiełły 1). W sobotni poranek (30.05, od godz. 8.00) Muzeum Ziemi Kłodzkiej zaprasza na giełdę skał i minerałów oraz targi staroci (targi staroci odbędą się także w niedzielę). W sobotnie popołudnie organizatorzy Dni Kłodzka zapraszają na stadion KCKSiR (ul. Kusocińskiego 2), gdzie o godz. 14.00 rozpoczną się występy lokalnych zespołów artystycznych. Nie zabraknie też artystów większego formatu: o godz. 18.00 na scenie pojawi się Janek Samołyk, o godz. 19.30 przed publicznością wystąpi grupa The Dreamers, a o godz. 21.00 na scenie zabłyśnie Patrycja Markowska. Po koncercie zabawa przy muzyce trwać będzie dalej pod niebem pełnym kolorowych fajerwerków.


Niedziela (31.05) w Kłodzku upłynie pod znakiem najmłodszych - impreza z okazji Dnia Dziecka rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie KCKSiR. W programie m.in. bicie rekordu Guinnessa w układaniu ciągu 1-złotowych monet, plenerowy program animacyjny Pracuś Bob i stanowiska animacyjne: malowane buźki, balonowe cuda, kolorowy salon fryzur. O godz. 19.00 zagra zespół Dźwięki Kolorów Retro. Wstęp na wszystkie wydarzenia Dni Kłodzka jest bezpłatny. Więcej informacji na www.centrum.klodzko.pl


Ewa Chalecka


Wystąpią


Janek Samołyk - wrocławski muzyk rockowy, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów. Jego muzyka to połączenie brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Do tej pory artysta nagrał cztery albumy. W 2010 roku Janek Samołyk podpisał kontrakt fonograficzny z Polskim Radiem i zdobył nagrodę Prezydenta Gdańska na Festiwalu im. G. Ciechowskiego w Tczewie.


Patrycja Markowska - piosenkarka i autorka tekstów. Występuje z zespołem w składzie: Sebastian Piekarek (gitara), Rafał Sędek (gitara), Marcin Koczot (wokal), Adrian Szczotka (gitara basowa) oraz Radosław Owczarz (perkusja). Do tej pory ukazało się 6 albumów artystki: Będę silna (2001), Mój czas (2003), Nie zatrzyma nikt (2005), Świat się pomylił (2007), Patrycja Markowska (2010), Alter Ego (2013).
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej