TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Pasterskie AniołyFestiwal Pasterskie Anioły to przegląd zespołów wykonujących poezję śpiewaną oraz utwory o tematyce turystycznej. Dodatkowymi atrakcjami imprezy są warsztaty, wystawy, pokazy slajdów podróżniczych, a także filmy o tematyce górskiej  oraz spotkania kabaretowe.


Pasterski przegląd zainaugurują warsztaty wokalne z Piotrem Bukartykiem (29.06; godz. 14.30).  O godz. 18.00 rozpocznie się I część koncertu konkursowego; a od godziny 19.30 występy gwiazd. Zagrają m.in. BaBu Król, Dom o Zielonych Progach i Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane. Na zakończenie tego wieczoru odbędzie się spotkanie z himalaistą, Piotrem Pustelnikiem (sala na strychu Schroniska Pasterka).


Sobotni poranek (30.06; godz. 9.30)  rozpocznie śniadanie poetyckie. O godz. 10.30 organizatorzy zapraszają na warsztaty wokalne, a o godz. 15.00 na II część  koncertu konkursowego. W sobotni wieczór sceną zawładnie rock, poezja i muzyka alternatywna. Zagrają m.in. Słodki Całus od Buby, Celtic Tree, Chwila Nieuwagi, Nad Porami Roku, ADSU i Piotr Bukartyk.


W niedzielę organizatorzy zapraszają na II śniadanie poetyckie (1.07; godz. 9.30) oraz uroczysty koncert laureatów i uczestników warsztatów (godz. 12.30) zorganizowany na Szczelińcu.


Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Szczegółowe informacje (program,  dojazd, noclegi) na stronie www.pasterskieanioly.plPiotr Bukartyk w latach 90-tych współpracował z kabaretem Pod Egidą; prowadził audycję Ładne kwiatki w Programie III  Polskiego Radia. Występuje w felietonach Wojciecha Manna oraz w piątkowych audycjach Zapraszamy do Trójki.


Pozostali uczestnicy festiwalu: • BaBu Król – interpretacje wierszy Stachury • Dom o Zielonych Progach - piosenka  turystyczna i studencka • Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - piosenka turystyczna • Nad Porami Roku - interpretacje  wierszy m.in. Herberta i Miłosza • Słodki Całus od Buby - łączy poezję z rockiem • ADSU - inspirowany twórczością Boba  Dylana i dinozaurów rocka • Celtic Tree - muzyka celtycka • Chwila nieuwagi - mieszanka folku, poezji i jazzu.


Pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Pasterskie Anioły jest Maciek Sokołowski, menadżer kultury, dzierżawca schronisk  w Pasterce i na Szczelińcu. W lipcu - również w Pasterce - rusza kolejna impreza, której jest współorganizatorem - trzeci  Maraton Gór Stołowych z 500 startującymi (biegi górskie). Maciej Sokołowski jest też szefem Przeglądu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku.


 


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej