TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Papierowe świętoW ostatni weekend lipca (26-27.07, w godz. 10.00-18.00) Muzeum Papiernictwa w Dusznikach zaprasza na 14. Święto Papieru. W programie imprezy nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin.


Już po raz czternasty dusznicki młyn zaprasza na Święto Papieru, cykliczną imprezę, na której w przystępny sposób można będzie dowiedzieć się wszystkiego na temat jednego z powszechniej wykorzystywanego przez ludzi produktu. W programie wydarzenia znalazły się warsztaty, m.in. origami i kaligrafii, czerpania papieru według XIII-wiecznej techniki oraz barwienia arkuszy metodą marmoryzowania i shibori. Będą też zajęcia plastyczne z wykorzystaniem roślin, drukowanie na XIX-wiecznej maszynie typograficznej, badanie cech i właściwości papieru zabytkowymi urządzeniami metrologicznymi oraz wyrób galanterii papierniczej. Podczas Święta Papieru zobaczymy również pokaz sitodruku, druku na replice prasy Gutenberga i wykonywania pieczęci lakowych. Stragany rękodzielników tworzących pamiątki z papieru, tkanin, szkła, ceramiki i drewna uginać się będą od bibelotów. Rozegrane zostaną konkursy sprawnościowe z papierem w roli głównej, a sobotnie popołudnie uświetni wernisaż wystawy Poszukiwania - rozmowa z liśćmi Joanny Stokowskiej (26.07, godz. 15.30), wzbogacony warsztatami papierniczymi z wykorzystaniem liści oraz występ zespołu Dom o zielonych progach (godz. 17.00). Przez cały czas zwiedzać można będzie bezpłatnie wnętrza zabytkowego młyna papierniczego.


A. Daniel, B. Dębowska


Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju


 


Joanna Stokowska


W kręgu zainteresowań artystki znajdują się m.in. architektura wnętrz, grafika, malarstwo, tkanina artystyczna. Jako pierwsza w Polsce zaczęła tworzyć kompozycje z papieru przez siebie preparowanego (technika wytwarzania papieru z roślin).
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej