TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
PantomimaKłodzko zaprasza 5 i 12 lutego na mimodramy w wykonaniu artystów Wrocławskiego Teatru Pantomimy.


W piątek (5.02) o godz. 17.00 odbędzie się powarsztatowy pokaz projektu Wrocławskiego Teatru Pantomimy (jego założycielem był Henryk Tomaszewski) pod tytułem Miasta w ruchu. Artyści odkryją przed publicznością na nowo lokalne opowieści i legendy. Przedstawienie zaprezentowane zostanie w sali widowiskowej Kłodzkiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji (pl. Jagiełły 1). Wstęp wolny. Dodatkowo, w piątek (12.02) o godz. 18.00 wrocławski teatr odegra przed kłodzką publicznością przedstawienie o niepokornej Calineczce pt. Mikrokosmos w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Galerii Sztuki pARTer przy KCKSiR (pl. Jagiełły 1). Informacje pod nr tel. 74 8673364 oraz na stronie www.centrum.klodzko.pl


Ewa Chalecka


Wrocławski Teatr Pantomimy
Teatr powstał w 1956 r, a jego założycielem i kierownikiem artystycznym był Henryk Tomaszewski – tancerz, mim, pedagog - jeden z najważniejszych artystów polskiego i światowego teatru iej połowy XX wieku, a także laureat wielu nagród i odznaczeń, m.in. złotego me - dalu Swedish Dance Association (Sztokholm, 1963) oraz Złotej Gwiazdy VIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca (Paryż, 1970). Unikalność Wrocławskiego Teatru Pantomimy to właśnie efekt pracy, wizji reżyserskiej i autorskich programów jego założyciela. Zerwanie z klasyczną konwencją mimu francuskiego oraz współpraca z najwybitniejszymi artystami zaowocowały zbudowaniem doskonałej oprawy plastycznej i muzycznej teatru.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej