TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Maleńczuk soloW połowie miesiąca Kłodzko odwiedzi artysta awangardowy, nieobliczalny i niezwykle kontrowersyjny. Maciej Maleńczuk to przede wszystkim wokalista, gitarzysta rockowy, poeta, ale także popularna osobowość telewizyjna.


Karierę artystyczną Maciej Maleńczuk rozpoczął jako wokalista w zespole Püdelsi, (1986-2005). W 1993 roku muzyk założył grupę Homo Twist – rok później ukazała się pierwsza płyta tej kapeli. Artysta nieregularnie publikuje swoje wiersze, bardzo często stają się one tekstami jego piosenek. Dziś swoich słuchaczy raczy utworami pełnymi charyzmy, mocnymi i szorstkimi zarazem. W ten sposób Maciej Maleńczuk przypomina publiczności początki swej kariery czyli solowe występy na ulicach Krakowa.
Artysta z niezwykłą starannością dba o autentyczność i bezkompromisowość przekazu. Całą istotę obcowania z publicznością przekazują słowa, jakie muzyk skierował do słuchaczy: Stęsknionych za barwą mojego głosu – doceniających piękno i siłę moich tekstów, zapraszam na koncerty solowe firmowane tytułem Pan Maleńczuk. Rozwijając się jako artysta życzyłbym sobie by moje fanki i fani rozwijali się razem ze mną, a jak komuś się nie podoba, to niech wypieprza z sali (...).
Koncert Pana Maleńczuka odbędzie się 15 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej KCKSiR (pl. Jagiełły 1). Bilety w przedsprzedaży w cenie 70 zł do nabycia w galerii pARTer.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

19 sierpnia 2018
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Jan, Borysław, Julian, Juliusz, Ludwik, Emilia, Konstancja

Dzisiejsze wydarzenia

  • Dożynki gminne – Partnerskie zakończenie lata, gwiazda wieczoru: zespół Castle DreamsBystrzyca, plac rekreacyjny przy ul. Strażackiej, od godz. 14.30.

  • Cud-Miód. Polanica, park zdrojowy.

  • Koncert uczestników warsztatów pianistycznych. Duszniki, Dworek Chopina, godz. 19.00, wstęp wolny.


Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej