TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Maleńczuk soloW połowie miesiąca Kłodzko odwiedzi artysta awangardowy, nieobliczalny i niezwykle kontrowersyjny. Maciej Maleńczuk to przede wszystkim wokalista, gitarzysta rockowy, poeta, ale także popularna osobowość telewizyjna.


Karierę artystyczną Maciej Maleńczuk rozpoczął jako wokalista w zespole Püdelsi, (1986-2005). W 1993 roku muzyk założył grupę Homo Twist – rok później ukazała się pierwsza płyta tej kapeli. Artysta nieregularnie publikuje swoje wiersze, bardzo często stają się one tekstami jego piosenek. Dziś swoich słuchaczy raczy utworami pełnymi charyzmy, mocnymi i szorstkimi zarazem. W ten sposób Maciej Maleńczuk przypomina publiczności początki swej kariery czyli solowe występy na ulicach Krakowa.
Artysta z niezwykłą starannością dba o autentyczność i bezkompromisowość przekazu. Całą istotę obcowania z publicznością przekazują słowa, jakie muzyk skierował do słuchaczy: Stęsknionych za barwą mojego głosu – doceniających piękno i siłę moich tekstów, zapraszam na koncerty solowe firmowane tytułem Pan Maleńczuk. Rozwijając się jako artysta życzyłbym sobie by moje fanki i fani rozwijali się razem ze mną, a jak komuś się nie podoba, to niech wypieprza z sali (...).
Koncert Pana Maleńczuka odbędzie się 15 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej KCKSiR (pl. Jagiełły 1). Bilety w przedsprzedaży w cenie 70 zł do nabycia w galerii pARTer.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej