TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Old musicPałac Sarny w Ścinawce Górnej zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty (24 i 29.07). Wystąpią m.in. orkiestra Arte dei Suonatori oraz klawesynista Marcin Świątkiewicz.


Niemal w samym środku wakacji - 23 lipca - w Pałacu Sarny ropzocznie się I Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Dawnej. Specjalnością szkoły jest muzyka wczesnego baroku. Zajęcia poprowadzą: Jakub Burzyński (La Tempesta, kontratenor), Arno Paduch (Johann Rosenmuller Ensemble, cynk) oraz Wim Becu (Oltremontano, puzon). Ostatniego dnia warsztatów (29.07, godz. 18.00) odbędzie się koncert finałowy, podczas którego wystąpią wykładowcy oraz uczestnicy tegorocznych zajęć. Występ odbędzie się w kaplicy św. Jana Nepomucena w Sarnach, wstęp wolny.


Kilka dni wcześniej, 24.07 o godz. 16.00, również w pałacowej kaplicy, wystąpi orkiestra barokowa Arte dei Suonatori. Orkiestra ma w swoim dorobku 17 płyt, które doczekały się wielu międzynarodowych wyróżnień, m.in. Gramophone Award, BBC Music Magazin Editor's choice, Classic FM Magazine, Classics Today. Autorskim projektem orkiestry jest festiwal Muzyka Dawna - Persona Grota, w ramach którego odbywają sie koncerty, m.in. na Ziemi Kłodzkiej. W Sarnach grupa wystąpi wraz z klawesynistą Marcinem Świątkiewiczem, laureatem Paszportu Polityki. Wstęp wolny. W tym samym repertuarze i składzie muzyków będzie można usłyszeć dzień wcześniej (23.07) o godz. 19.30 w bazylice w Wambierzycach.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej