TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Muzyczny pałacW czerwcu, Pałac Kamieniec koło Polanicy zaprasza na dwa koncerty muzyki klasycznej. Wystąpią grupy: A Vista Quartetto (5.06) oraz Duo del Gesù (19.06).


Kamieniecka rezydencja powstała w 1780 r., a w 1881 r. została rozbudowana. Właścicielem pałacu był ród von Seherr-Thoss - duża rodzina posiadaczy ziemskich. Obecnie obiekt odzyskał swój dawny blask. Znajduje się tu dom gościnny, który warto odwiedzić. W niedzielę, 5 czerwca, od godz. 14.00 do 18.00 obiekt zaprasza na piknik muzyczny. Pierwszym punktem programu będzie koncert w pałacowym ogrodzie kwartetu smyczkowego A Vista Quartetto w składzie: Marzena Malinowska (skrzypce), Malwina Kulisiewicz (skrzypce), Zofia Kowalczyk (altówka), Tomasz Szewczyk (wiolonczela). W programie koncertu muzyka klasyczna, filmowa i rozrywkowa. Na miejscu będą do nabycia piknikowe przekąski i ciasta przygotowane przez pałacową kuchnię. Tuż po koncercie, o godz. 15.30 rozpoczną się gry historyczne. 


Dwa tygodnie później (19.06) w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego w Kamieńcu wystąpi dwóch doskonałych muzyków: Arnaud Kaminski (skrzypce, Francja) oraz Krzysztof Tymendorf (altówka, Polska) czyli zespół Duo del Gesù. Publiczność wysłucha wybranych utworów z repertuaru A.B. Bruni oraz K. Pendereckiego. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w pałacowym ogrodzie.


Na oba koncerty warto zabrać ze sobą koce, aby rozsiąść się wygodnie na pałacowych trawnikach. Wstęp na wydarzenia jest wolny. W przypadku brzydkiej pogody koncerty zostaną przeniesione do pałacu.


Ewa Chalecka


Arnad Kaminski pochodzi z Paryża, gdzie z wyróżnieniem ukończył konserwatorium. Równolegle studiował slawistykę i kulturoznawstwo na Sorbonie. Ukończył także studia I i II stopnia w gdańskiej Akademii Muzycznej. Jest autorem pierwszej polskiej monografii jednego z największych współczesnych skrzypków - Ivry Gitlisa. Pomysłodawca i organizator Euro Chamber Music Festival Gdańsk.


Krzysztof Tymendorf ukończył z wyróżnieniem gdańską Akademię Muzyczną. Jest współzałożycielem zespołów Duo del Gesù oraz Balthus Quartet. Współpracował kameralnie z takimi artystami jak: Tytus Wojnowicz, Christoph Hartmann, Bartosz Koziak, Avri Levitan. Koncertuje jako lider w orkiestrach zagranicznych. Jest laureatem licznych nagród muzycznych.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej