TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Wesoły orszakW poniedziałek, 6 stycznia w wielu miastach Polski pojawią się barwne i rozśpiewane orszaki, które poprowadzą Trzej Królowie – jednym z tych miast będzie Kłodzko.


Pomysł na uliczną paradę pn. Orszak Trzech Króli pochodzi z Hiszpanii, jednak od lat kultywują go również miasta Meksyku. Według tradycji Trzej Królowie jadąc ulicami miast, rzucają zebranym dzieciom słodkie smakołyki. Hiszpańskie orszaki organizuje się 5 stycznia - w przeddzień święta Objawienia Pańskiego. Polska wersja obchodów pojawiła się zaledwie kilkanaście lat temu – dla odmiany obchodzona jest 6 stycznia. Tegoroczna edycja orszaku będzie bardzo barwna i niezwykle melodyjna za sprawą wspólnie śpiewanych kolęd.
Kłodzki Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 16.00, Mszą św. w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej MP (oo. Jezuici). Godzinę później rozpocznie się parada – przejdzie ona wybranymi ulicami miasta, aby w finale oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi. Zabawę zakończy wspólne śpiewanie kolęd, m.in. z polanickim chórem Bel Canto.


 


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej