TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Radosne jasełkaPonad 500 miejscowości w Polsce i poza jej granicami zorganizuje Orszaki Trzech Króli (6.01). Na Ziemi Kłodzkiej będą to: Kłodzko, Lądek oraz Kudowa.


Pomysł na wesołą paradę Orszaku Trzech Króli narodził się w Hiszpanii. Tam uroczystość obchodzona jest 5 stycznia - w przeddzień święta Objawienia Pańskiego. Od pokoleń barwny orszak pojawia się również na ulicach miast Meksyku, a od 9 lat ta tradycja gości również w Polsce.
W Polsce orszaki organizowane są 6 stycznia. Na uczestników pochodu czekają zazwyczaj śpiewniki z kolędami, pamiątkowe bibeloty oraz ciekawe konkursy z nagrodami. Każda z miejscowości nadaje świętu własny koloryt – np. Kłodzko przywróciło tradycję wypiekania szczodraków czyli pieczywa obrzędowego przygotowywanego specjalnie dla kolędników.


Lądek
Spotkanie z mędrcami ze Wschodu czyli Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 15.30 na miejskim Rynku. Orszak poprowadzi Górnicza Orkiestra Dęta ze Złotego Stoku. O godz. 16.00 w kościele parafialnym odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Parafialnego Ave Maris Stella.


Kłodzko
Tu uroczystość rozpocznie się o godz. 16.00 mszą w kościele pw. WNMP (pl. Kościelny 9). Następnie o godz. 16.50 barwny orszak wyruszy na rynek (pl. B. Chrobrego), gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie przy szopce: Podążajmy za Gwiazdą Betlejemską.


Kudowa
Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 14.00 w Parku Zdrojowym (przy stawie). Następnie barwna parada przejdzie do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego (ul. Słoneczna 15A), gdzie odbędzie się koncert kolęd i pastorałek.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej