TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Mozart w KłodzkuPierwsza sobota czerwca (4.06) upłynie w Kłodzku pod znakiem dzieła jednego z największych mistrzów muzyki klasycznej. Don Giovanni W.A. Mozarta wystawiony zostanie w KCKSiR.


Akcja tej dwuaktowej opery rozgrywa się w siedemnastowiecznej Sewilli. To niezwykle barwnahistoria uwodziciela, który poluje niemal na każde niewieście serce. Po wielu perypetiach główny bohater, za swe niecne czyny zapada się w piekielne czeluście. Wartka akcja dzieła niesie ze sobą zarówno dawkę komedii, jak i dramatu.


Don Giovanniego przygotowali studenci wydziału wokalnego wrocławskiej Akademii Muzycznej.- Skoro postać Don Juana od setek lat fascynuje kobiety - mówi reżyser spektaklu, Roberto Skolmowski - to nie mógł ujść uwadze twórców wszystkich gatunków sztuki. Literatura operowa jest szczęśliwym depozytariuszem najdoskonalszej wersji, autorstwa „cudownego duetu" Da Ponte - Mozart. Jeśli do tego dodać fenomenalne tłumaczenie Stanisława Barańczaka, dzieło jest kongenialne. Akcja sztuki rozgrywa się współcześnie, w świecie mediów i celebrytów. Autorem scenografii multimedialnej jest Wojciech Hejno. A gwarantem dobrej zabawy wdzięk i młodość wykonawców - zachęca reżyser.


Spektakl operowy wystawiony zostanie w niedzielę 4 czerwca o godz. 18.30, w sali widowiskowej Kłodzkiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji (pl. Jagiełły 1). Bilety wstępu w cenie 20 zł do nabycia w siedzibie KCKSiR.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej