TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Tokarczuk w KłodzkuWe wtorek (3.02), w kawiarni Nota Bene Cafe Club pojawi się Olga Tokarczuk. Pisarka opowie o swojej najnowszej powieści pt. Księgi Jakubowe.


Olga Tokarczuk to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek ostatnich lat. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, nagrody Fundacji im. Kościelskich (1997) oraz paszportu Polityki. Czterokrotna laureatka nagrody czytelników Nike - w 2008 r. nagrodzona również przez jury Fundacji Literackiej Nagrody Nike. Dwa lata temu autorka otrzymała międzynarodową nagrodę Vilenica, dedykowaną pisarzom z Europy Środkowej. Na spotkaniu w Kłodzku Olga Tokarczuk opowie o swojej najnowszej powieści – Księgi Jakubowe. To niezwykła historia Jakuba Franka, mistyka, proroka, astrologa, alchemika i twórcy żydowskiej sekty. Guru urodził się jako podolski Żyd, a zmarł będąc już polskim arystokratą. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w budynku KCKSiR-u (pl. Jagiełły 1).


ECh
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej