TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Odpust na poziomieTradycyjnie w lipcu Zieleniec zaprasza na odpust św. Anny. W ostatni weekend miesiąca (29-30.07) w stacji narciarskiej nie zabraknie dobrej zabawy z przytupem.Nutka tradycji, uroczysta msza święta oraz niedzielna suma, do tego nawiązanie do góralskich tradycji i smaków, które wszech obecne będą w Zieleńcu. Tak zapowiada się kolejny, wyjątkowy weekend. 29 i 30 lipca gorąco zapraszamy na odpust Świętej Anny, który już na stałe wpisał się w kalendarz organizowanych w naszych stronach wydarzeń.


Aby zrozumieć istotę tego wyjątkowego wydarzenia, warto poświęcić chwilkę na samą postać Świętej Anny. Była to przecież matka Marii i babka Jezusa. Będąc żoną Joachima, wiodła niełatwe życie w trudnych czasach. Kult Świętej Anny zrodził się wiele wieków temu, będąc dziś podkreśleniem roli i wartości związanych z rodziną. Sama idea jest też bardzo bliska Zieleńcowi - od wielu lat to właśnie przedstawiciel rodzin z młodszymi pociechami wyjątkowo serdecznie zapraszamy i witamy w naszej skromnych progach.


Odpust rozpoczniemy 29 lipca wyprowadzeniem procesji Świętej Anny z kościółka w Zieleńcu do wyciągu Gryglówka. Później odbędzie się uroczysta msza na górnej stacji wyciągu Winterpolu. Wieczór zakończy biesiada z udziałem orkiestry góralskiej Janicki oraz Wrocławskiego Trio. Na górę i z powrotem można będzie się dostać za pomocą wyciągu Gryglówka.


W niedzielę o 12:00 odbędzie się uroczysta suma, natomiast od godziny 14:00 odbywać się będą w Zieleńcu imprezy towarzyszące. Niewątpliwie największą atrakcjami niedzieli będą występy artystyczne w wykonaniu Magdaleny Tul - jednej z wokalistek programu Jaka to melodia oraz reprezentantki Polski, która dostała się do polskiej preselekcji 50. konkursu Piosenki Eurowizji w 2004 roku. Aktualnie piosenkarka pracuje nad swoim drugim albumem, promowanym m.in. przez wydany już singiel Nie ma jej oraz przebój Jestem, z którym to Magdalena Tul zakwalifikowała się do finałowych eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2011, by powalczyć o uczestnictwo na 56. Występ Magdaleny Tul odbędzie o godzinie 16:00 zagości na naszej scenie. W niedzielę wystąpi również Mariusz Szwed - finalista popularnego programu MasterChef, który w niedzielę o godzinie 13:00 poprowadzi warsztaty kulinarne.   Szczegóły dotyczące całego odpustu znajdą Państwo na poniższym plakacie.


Nie zapomnijmy, że oprócz ważnych i pięknych uroczystości kościelnych, odpust stać będzie także pod znakiem wyjątkowej, tradycyjnej kuchni - w powietrzu unosić się będą zapachy i smaki, obok których nie będzie można z pewnością przejść obojętnie.


Do zobaczenia w Zieleńcu 29 i 30 lipca!
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej