TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Odpust św. AnnyŚwięta Anna - patronka szczęśliwego małżeństwa, pod której wezwaniem jest także zieleniecki kościółek. Każdego roku czuwa też nad wszystkimi, którzy zdecydują się przyjechać do Zieleńca na tradycyjny odpust, będący hołdem przede wszystkim dla tutejszych gór. W trakcie dwudniowego festynu wiele będzie zabaw, wiele atrakcji, wszystkiemu towarzyszyć będą oczywiście suto zastawione góralskimi potrawami stoły. 


Odpust rozpocznie się w sobotę, 30 lipca, polową mszą świętą (godzina 20:30), która odbędzie się na stoku koło pomarańczowej kolei kanapowej Winterpolu. Późniejszą tradycyjną Biesiadę Góralską oraz koncert kapeli „Janicki” poprzedzi uroczyste przekazanie ognia do rozpalenia rodzinnych watr w całym Zieleńcu. 


Drugi dzień odpustu także rozpocznie się mszą świętą - tym razem odbędzie się jednak ona w kościele św. Anny. Przypomnijmy, że pierwszy kościół (drewniany) stanął w tym miejscu już w roku 1762, natomiast obecna, murowana budowla pochodzi z roku 1902. Jest to także najwyższej położony kościół w Sudetach (dokładnie na wysokości 856 metrów). 


Po mszy na przyjezdnych gości czeka całe mnóstwo atrakcji - koncerty, gdy i zabawy, oraz oczywiście tradycyjna, góralska kuchnia. O godzinie 18:00 rozpocznie się dyskoteka, które według wszelki znaków na niebie potrwa do białego rana. 


Już dziś zachęcamy Was gorąco do odwiedzenia Zieleńca w trakcie odpustu. Polecamy zaplanowanie pobytu już od piątku (a najlepiej oczywiście jeszcze wcześniej) i wzięcie pod uwagę wycieczki do wielu interesujących miejsc dostępnych w okolicy. Torfowisko pod Zieleńcem, łowisko pstrąga, ranczo czy odwiedzenie naszych południowych sąsiadów i wizyta wMasakykovej Chacie to tylko niektóre propozycje. Złym pomysłem nie będzie na pewno wędrówka dzikimi bezdrożami Gór Bystrzyckich


Górale zamówili podobno piękną pogodę, dlatego też o warunki atmosferyczne nie będzie musieli się obawiać, hej! 
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej