TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Nowe TechnologieStrefa nowych technologii to interaktywne, multimedialne wydarzenie, zlokalizowane na pasażu Galerii Twierdza w Kłodzku i dostępne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w dniach 13-18 września.


Drukarka 3D, Leap motion, Oculus Rift, Sphero, Kości DICE + to tylko niektóre z wielu tajemniczo brzmiących nowinek technicznych, przygotowanych w ramach Strefy Nowych Technologii. Na terenie interaktywnego centrum będzie można zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami z dziedziny techniki i informatyki oraz dowiedzieć się, jak technologia zmienia nasze życie i w jakich dziedzinach ją wykorzystujemy. A wszystko to w formie zabawy, które jest najlepszą metodą przyswajania wiedzy.


Misją projektu jest poszerzenie wiedzy oraz rozbudzenie zainteresowań w dziedzinie nowych technologii. W ramach Strefy przygotowanych zostanie 6 stanowisk interaktywnych wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt. Uczestnicy samodzielnie będą mogli testować urządzenia, a wszystkie atrakcje będą omawiane
i wyjaśniane przez animatorów. Będzie można między innymi dowiedzieć się, jak działa drukarka 3D i zobaczyć , jak w takim urządzeniu drukuje się gwizdek.  Będzie można też wziąć udział w wirtualnej przejażdżce kolejną górską w okularach Oculust Rift. Atrakcji jest dużo więcej, a po strefie trwa ok 45 minut.


 Pomysłodawcami i organizatorami  wystawy są magazyny Chip i Focus. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.


Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.galeriatwierdza.pl oraz na profilu Facebook www.facebook.com/GaleriaTwierdzaKlodzko.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej